Ištesėtas Trinchieri pažadas: išlikimo kovą laimėjęs „Žalgiris“ grąžino finalo seriją į Vilnių

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Teodoro Biliūno/BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmą pergalę „Betsafe-LKL“ finalo serijoje. Beveik visas rungtynes dviženkliu pranašumu pirmavę žalgiriečiai pasiekė pergalę ir serijoje dabar atsilieka 1-2.

Žalgiriečiai išvengė fiasko ir po dviejų pralaimėjimų paeiliui atsitiesė trečiose finalo serijos rungtynėse. Andrea Trinchieri auklėtiniai 91:81 palaužė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks trečiadienį, Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje.

Prieš susitikimo pradžią buvo pagerbtas Kauno „Žalgiriui“ su pertraukomis net 13 sezonų atstovavęs Artūras Milaknis.

Edmondo Sumnerio vedami žalgiriečiai mačą pradėjo spurtu 12:4. Amerikietis per šią atkarpą surinko 8 taškus.

Šeimininkų gynybos gniaužtuose strigę „Ryto“ žaidėjai per tris ketvirčius pirmo kėlinuko sukrapštė vos 6 taškus, o per tą patį laiką „Žalgiris“ jų surinko 19. Margirio Normanto vedama sostinės komanda stabilizavo situaciją, tačiau pirmą kėlinuką Andrea Trinchieri auklėtiniai laimėjo dviženkliu skirtumu – 25:15.

Antro ketvirčio pradžioje vėl Sumnerio užkurtas „Žalgiris“ dar kartą atitrūko – 32:16. Visą kėlinuką Kauno komanda išlaikė dviženklę persvarą. Rungtynių pusę įspūdingai pabaigė Justinas Gorhamas – blokavo Tomo Dimšos tritaškį ir su sirena įkrovė kamuolį į „Žalgirio“ krepšį – 47:36.

„Rytas“ per pirmą mačo dalį 20:16 laimėjo kovą dėl kamuolių. Abi komandos pataikė po 4 tolimus metimus. Žalgiriečiams tam prireikė 8 bandymų, Giedriaus Žibėno auklėtiniams – 14.

Trečiajame ketvirtyje komandos keitėsi trumpomis, sėkmingomis atkarpomis. Įpusėjus kėlinukui žalgiriečiai pirmavo 60:48.

Netrukus Marcusas Fosteris smeigė tritaškį ir po ilgos pertraukos skirtumas tarp komandų tapo vienaženklis – 62:53. Trinchieri į tai reagavo iškart prašydamas minutės pertraukėlės.

Paskutinius ketvirčio taškus baudos metimu pelnė Arnas Butkevičius ir atstatė dviženklį pranašumą – 66:56.

Laurynas Birutis nepataikė laisvas iš po krepšio, o kitoje atakoje prasižengė prieš Gorhamą, kuris baudų metimais komandos deficitą sumažino iki 6 taškų – 69:63. Į tai Edgaras Ulanovas atsakė tritaškiu su Fosterio ketvirtąja asmenine pražanga ir grąžino dviženklę persvarą.

Hayesas sugrūdo ore pagautą Lekavičiaus perdavimą, vieną po kitos techninę pražangą užsidirbo „Ryto“ suolelis bei Margiris Normanas ir žalgiriečiai vėl atitrūko – 77:63.

Vilniečiai neketino pasiduoti ir po Fosterio tritaškio, likus žaisti 3 minutes, sumažino atsilikimą iki 9 taškų – 85:76. Netrukus Vilniaus komandos vedlys užsidirbo penktą asmeninę pražangą, o Dovydas Giedraitis atstatė 11 taškų persvarą.

Likus žaisti pusantros minutės nereikalingą pražangą užsidirbo Kevarrius Hayesas, o Gytis Radzevičius baudų metimais sumažino persvarą iki 7 taškų – 88:81.

Likus žaisti pusę minutės po kontakto su Gorhamu petį susižeidė Tomas Dimša ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Vilniečiai šį kartą varžovų nebepavijo ir patyrė pirmą nesėkmę finale.

„Žalgiriui“ Sumneris surinko 22, Lekavičius – 19, Ulanovas – 14, Laurynas Birutis – 9, Giedraitis – 8 taškus.

„Rytui“ Fosteris pelnė 25, Echodas pridėjo 15 taškų ir 7 atkovotus kamuolius. Gorhamas įmetė 12, Normantas – 11, Radzevičius – 10 taškų.

Svečių neišgelbėjo 41:33 laimėta kova dėl kamuolių. Žalgiriečiai taikliau atakavo iš toli. Tikslą pasiekė jų 9 tritaškiai iš 19 (47,4 proc.), Vilniaus komandos žaidėjai pataikė 10 tolimų metimų iš 28 (35,7 proc.).