Įspūdingai atsitiesę Nyderlandai nugalėjo Turkiją ir žengė į pusfinalį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Nyderlandų rinktinė pateko į pusfinalį. Euro 2024 X nuotr.

Nyderlandų futbolo rinktinė iki 70 minutės buvo atsiliekančios vaidmenyje, tačiau pademonstravo tvirtą charakterį ir išplėšė pergalę prieš Turkiją Europos čempionato ketvirtfinalyje.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį Turkijos rinktinės talentas Arda Guleras atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o kamuolį smūgiu galva į vartus pasiuntė gynėjas Sametas Akaydinas.

Tai buvo antras Gulero rezultatyvus perdavimas čempionate. Iki jo tik trims jauniems žaidėjams Europos čempionatuose pavyko atlikti daugiau nei vieną rezultatyvų perdavimą – Enzo Scifo (1984), Cristiano Ronaldo (2004) ir Lamine Yamalis (2024).

Nyderlandams prireikė kitų 35 minučių, kad išlygintų rezultatą. 70 minutę puikiu smūgiu galva rezultatą išlygino Stefanas de Vrijus.

Po šešių minučių oranžinius į priekį išvedė Cody Gakpo. „Liverpool“ komandos puolėjas su keturiais įvarčiais galėjo tapti rezultatyviausiu čempionato žaidėju, tačiau įvartis vėliau buvo įskaitytas Mertui Muldurui į savus vartus.

85 susitikimo minutę Turkijos komanda turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, tačiau gynyboje sėkmė lydėjo Nyderlandų komandą.

Per teisėjo pridėtą laiką Turkijos futbolininkai vėl turėjo puikų šansą išlyginti rezultatą, tačiau Nyderlandų ekipą išgelbėjo vartininkas Bartas Verbruggenas.

Nyderlandų komanda pusfinalyje kovos su Anglijos komanda, kuri po vienuolikos metrų baudinių serijos nugalėjo Šveicariją. Kitame pusfinalyje kovos Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės.

Pasidalinti