Įspūdingai atsitiesę „Heat“ išmetė geriausią reguliariojo sezono komandą

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Jimmy Butleris (AP-SCANPIX nuotr.)

Geriausia NBA reguliariojo sezono komanda Milvokio „Bucks“ savo žygį atkrintamosiose baigė jau pirmajame etape.

Jimmy Butleris sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes, o jo vedami Majamio „Heat“ svečiuose per pratęsimą 128:126 eliminavo „Bucks“.

Kad žengtų į kitą etapą, „Heat“ pademonstravo neįtikėtiną ryžtą lemiamu momentu. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 10 minučių svečiai atsilikinėjo net 16 taškų (86:102), tačiau užsikūrė lemiamui spurtui ir įžiebė intrigą.

Likus 14 sekundžių „Bucks“ dar kontroliavo savo likimą, nes pirmavo 117:113. Tuomet Gabe’as Vincentas pataikė tritaškį, o prie baudų linijos nusiųstas Jrue Holiday pataikė vieną baudą iš dviejų. „Heat“ lemiamam metimui turėjo 2,1 sekundės bei jas išnaudojo idealiai – nubraižytas derinys Butleriui pavyko idealiai ir pakabintas kamuolys ore buvo pasiųstas į krepšį (118:118).

Pratęsime jau „Heat“ diktavo madas. Likus 2 minutėms Cody Zellerio dėjimas sukūrė svečiams 7 taškų persvarą (126:119), o desperatiškas „Bucks“ išsigelbėjimas neįvyko.

Serijoje iki keturių pergalių „Heat“ triumfavo 4-1. Erico Spoelstros auklėtiniai tapo vos 6 komanda NBA istorijoje, kuri pirmajame etape išmetė geriausią konferencijos komandą.

„Heat“ istoriją pamažu galima vadinti pelenės. Jie startavo nesėkme įkrintamosiose, o lemiame mače išsikapstė prieš Čikagos „Bulls“. Dabar ekipa peržengė „Bucks“ barjerą, o Rytų konferencijos pusfinalyje susidurs su Niujorko „Knicks“.

„Bucks“ pastaruosius septynis sezonus dalyvauja atkrintamosiose, tačiau tris kartus jų žygis baigėsi pirmajame etape. Šiemet jie reguliarųjį sezoną baigė su geriausiu balansu visoje lygoje – 58 pergalės, 24 pralaimėjimai

Majamio ekipą į pergalę vedęs Butleris per 46 minutes pasižymėjo 42 taškais (14/23 dvit., 3/10 trit., 5/9 baudų), 8 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais.

Puolėjas praėjusiame mače taip pat buvo nesulaikomas, kai suvertė 56 taškus. Per dvejas rungtynes 98 taškus surinkęs Butleris tapo vos 7 tokiu žaidėju NBA atkrintamųjų istorijoje.

„Bucks“ neišgelbėjo Giannis Antetokounmpo, kurio sąskaitoje per 42 minutes buvo 38 taškai (14/25 dvit., 0/2 trit., 10/23 baudų), 20 atkovotų kamuolių ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Antetokounmpo dėl nugaros problemų nežaidė antrame ir trečiame serijos mačuose.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 38 (20 atk. kam.), Khrisas Middletonas 33, Brookas Lopezas 18, Jrue Holiday 16.
„Heat“: Jimmy Butleris 42, Gabe’as Vincentas 22, Bamas Adebayo 22 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Kevinas Love’as 15.