Įspūdinga žyma: Ričardas Berankis sužaidė 1000 mačą karjeroje

Skirmanto Lisausko/BNS nuotr.

Ričardas Berankis pasiekė įspūdingą žymą karjeroje. Lietuvos tenisininkas profesionalų varžybose savaitgalį sužaidė savo jubiliejinį 1000 mačą karjeroje.

Pagal tennisexplorer pateikiamus išsamius duomenis, lietuvis karjerą pradėjo dar 2005 metais „Futures“ serijos turnyruose, o įspūdingame Daviso taurės mače savaitgalį kirto ir tūkstantojo karjeros mačo ribą. Įsimintina bus ir pergalė jubiliejiniame mače.

Ričardas po dramatiškos kovos, pratęsimo lemiamame sete nugalėjo Sabą Putseladzę. Nors Sakartvelo tenisininkas turėjo dvi galimybes tašku laimėti susitikimą, fortūna buvo lietuvio pusėje.

Berankis iš viso, skaičiuojant visus vyrų turnyrus nuo pat pirmųjų pradžios, iškovojo 608 pergales.

Per karjerą geriausias visų laikų Lietuvos tenisininkas laimėjo 15 turnyrų „Challenger“ ir „Futures“ serijos varžybose.

ATP ture lietuvis iškovojo 133 pergales ir patyrė 153 pralaimėjimus. 2016 metais gegužės 23 dieną jis pasiekė rekordinę savo poziciją pasauliniame reitinge ir pakilo į 50 vietą.

Jis du kartus yra žaidęs ATP 250 serijos turnyro finaluose. 2015 metais laimėjo Hjustone vykusį ATP 250 serijos dvejetų turnyrą.

Savaitgalį Berankis išvyks į Prancūziją, kur planuoja dalyvauti trijuose „Challenger“ serijos turnyruose.