Ispanai nugalėjo NBA žaidėjų vedamas Bahamas ir pateko į olimpiadą

Ispanijos rinktinė pateko į olimpines žaidynes. FIBA.com nuotr.

Ispanijos rinktinė Bahamų rinktinės testą ir pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes. Sergio Scariolo vadovaujama komanda finalinėse atrankos rungtynėse šventė pergalę 86:78.

Bahamų komanda sėkmingai pradėjo lemiamą susitikimą Valensijoje ir pirmoje pusėje buvo išsiveržusi į priekį šešiais taškais, tačiau tuomet iniciatyvą perėmė ispanai ir komandos į pertrauką išėjo šeimininkams pirmaujant aštuoniais taškais – 42:34.

Trečiame ketvirtyje ispanai susikrovė 14 taškų persvarą.

Bahamos kovojo toliau ir ketvirto kėlinio viduryje atsilikimą sumažino iki 7 taškų. Ispanai staigiai atsakė į tokį varžovų spurtą ir likus keturioms minutėms vėl susikrovė 13 taškų pranašumą.

Bahamos rado jėgų lemiamam šturmui ir likus žaisti pusantros minutės atsilikimą sumažino iki 6 taškų, bet tuomet padarė klaidą puolime ir daugiau nuveikti aikštėje nesugebėjo.

Nugalėtojams daugiausiai 18 taškų pelnė Lorenzo Brownas. 14 taškų ir 19 naudingumo balų surinko Willy Hernangomezas.

Bahamų rinktinėje geriausiai pasirodė NBA lygoje rungtyniaujantys krepšininkai – Deandre Aytonas pelnė 17 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus.

Buddy Hieldas pelnė 19 taškų. Ericas Gordonas – 15.

Ispanijos krepšinio legendai Rudy Fernandezui tai bus jau šeštos olimpinės žaidynės. 39 metų „Real“ žvaigždė jau anksčiau pranešė, kad po šio sezono baigs krepšininko karjerą.

Kartu su ispanais olimpines atrankas sekmadienį laimėjo graikai ir brazilai. Paskutinis olimpinių žaidynių dalyvis paaiškės po Lietuvos ir Puerto Riko rungtynių akistatos.