Išankstinėse kitų metų NBA naujokų biržos prognozėse – 2 lietuviai pirmajame dvidešimtuke

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Motiejus Krivas (Arizona Basketball twitter nuotr.)

Pasibaigė istorinė NBA naujokų birža, kurioje savo pavardę išgirdo ir lietuvis Matas Buzelis. Anot išankstinių prognozių, kitą vasarą NBA gretas turėtų papildyti dar bent 2 tautiečiai.

Pirmą kartą dvi dienas vykusi naujokų birža įeis į lygos istoriją. 55-uoju šaukimu Los Andželo „Lakers“ pakvietė LeBrono Jameso sūnų Bronny. Tai bus pirmas tėvo ir sūnaus duetas tokiame lygyje profesionalaus sporto istorijoje.

57-asis šaukimas, kurį atliko Memfio „Grizzlies“, taip pat tapo istoriniu. Kamerūno atstovas Ulrichas Chomche tapo pirmuoju talentu iš NBA akademijų, pakviestu naujokų biržoje. Lyga turi tris akademijas: Senegale, Meksikoje ir Australijoje.

Chomche tapo pirmuoju krepšininku iš Afrikos krepšinio lygos, kuris buvo pašauktas biržoje.

ESPN jau išleido prognozę 2025 metams. Savo pavardes pirmajame rate turėtų išgirsti Motiejus Krivas bei Kasparas Jakučionis.

Barselonos jaunimo sistemoje augusiam, o netrukus NCAA Ilinojaus universiteto komandai atstovausiančiam Jakučioniui žadamas 18-tas, o Arizonos universiteto komandoje antrą sezoną rungtyniausiančiam Krivui prognozuojamas 19-tas šaukimas.

Abu žaidėjai šią vasarą gins Lietuvos garbę Europos jaunimo pirmenybėse. Jakučionis bus titulą ginančios U18 komandos vedlys, o Krivas į priekį ves bendraamžius U20 rinktinėje.

Pasidalinti