Iš Žiemelio įrašo pasijuokęs Žibėnas: „Tai buvo sunkiausias pusfinalis“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (BNS Foto nuotr.)

Vilniaus „Ryto“ komandą į šeštą LKL finalą iš eilės atvedęs Giedrius Žibėnas spaudos konferencijoje pasidalijo mintimis apie laukiantį finalą su „Žalgiriu“ bei „Wolves“ savininko Gedimino Žiemelio įrašą feisbuke.

Šeštadienį Žibėno vadovaujamas „Rytas“ 92:86 pranoko „Wolves“ ir pusfinalio serijoje triumfavo 3-2.

Finale septintojo LKL titulo sieksianti sostinės komanda susitiks su čempionu „Žalgiriu“.

„Manau, kad visiems neutraliems sirgaliams tai buvo įspūdinga serija. Turime atiduoti pagarbą varžovams, kurie žaidė per traumas ir per „negaliu“. Atsilikinėdami 1-2 seriją perkėlė į lemiamas rungtynes, kur visų šansai būna 50 – 50.

Turiu pagirti ir kolegą Nedą, jis yra vienas iš perspektyviausių trenerių Lietuvoje. Manau, kad aikštelėje dar susitiksime ne kartą ir ne du. Didžiausios sėkmės jam.

Sveikinimai ir žaidėjams. Jiems šiandien buvo nemažai spaudimo, nes ne paslaptis, kad šiandien favoritai buvome mes. Jie tai atlaikė. Jiems irgi buvo nusibodusi ta klišė, kad nesugebame laimėti rimtesnių rungtynių.

Šiandien matėte tikrąjį „Rytą“, nes neatidavėme varžovams lengvų taškų. Jie įmetė tik keturis tritaškius. Kontroliavome ir atkovotus kamuolius, ypač antroje pusėje, kurioje ir sprendėsi nugalėtojas. Žaidėjai šiandien padarė neįtikėtiną darbą. Jų susikoncentravimas nuo pat ryto šiandien buvo didelis padrąsinimas ir man. Žinojau, kad gynyboje šiandien būsime geri, o ar įmesime, ar neįmesime – to negali kontroliuoti.

Sveikinu ir trenerių štabą. Visgi ketvirtas finalas iš eilės, nors, reikia pripažinti, kad šis pusfinalis buvo sunkiausias. Pasiekti finalą nebuvo lengva, tad sveikinimai štabui ir fanams, kurie šiandien vėl labai gausiai susirinko. Šiandien jie gali švęsti. Manau, kad jie ir toliau Vilniuje galės su pasididžiavimu dėvėti raudoną, juodą ir baltą spalvas“, – kalbėjo Žibėnas.

Spaudos konferencijoje Žibėnas sulaukė klausimo ir apie ryte „Wolves“ savininko Gedimino Žiemelio paskelbtą įrašą, kuriame verslininkas teigė sulaukęs informacijos, jog „Rytas“ po šio sezono skirsis su savo treneriu, kad ir koks būtų rezultatas pusfinalyje.

„Jei atvirai, prieš rungtynes su Dariumi Gudeliu („Ryto“ savininku) iš to tik pasijuokėme. Tai tiek. Per daug nesupratau net, kas ten parašyta. Kažkiek pasijuokėme ir ėjau toliau ruoštis rungtynėms.“

– Antrą pusę pradėjote be įžaidėjo, tą poziciją užėmė Margiris Normantas. Kaip pasiteisino šis sprendimas?

– Rotacijas sprendėme iš pirmų keturių mačų. Matėme, kad su Margiriu įžaidėjo pozicijoje neblogai atrodome. Ko Margiris nepadarė puolime, tą padarė gynyboje. Mums reikės visų žaidėjų finale – šiandien ir Uleckas pagaliau pataikė, Velička patraukė komandą. Tokio susikaupusio Echodo dar nesu matęs. Svarbiausia šiandien buvo nepanikuoti ir išlikti solidžiais be emocijų. Pamatėte tikrąjį „Rytą“.

– Kas šiandien leido taip sužibėti Fosteriui?

– Mūsų fizinio rengimo treneris Tadas ryte sakė, kad Marcusas šiandien įmes 30 taškų. Labai panašiai ir buvo. Marcusas laukia tokių mačų Buvo mūsų klaidų ketvirtajame mače, kad neišnaudojome jo tinkamai. Nutraukdavome derinius, neatkeliaudavo kamuolys iki jo. Dabar matome, koks yra tikrasis Marcusas.

– Kaip apibūdintumėte visą kelią iki finalo?

– Našta buvo labai didelė. Džiugu tą naštą nusimesti ir mėgautis finalu. Tai buvo tas, ko mes norėjome. Reguliariajame sezone žaidėme solidžiai, nebarstėme taškų. Sunku buvo su „CBet“ antrajame mače, ši serija irgi buvo labai sudėtinga.

– Po pergalės eidamas iš rūbinės išrėkėte visas emocijas. Kokių jų daugiausiai susikaupė per šią seriją?

– Išrėkiau tas visas dvi savaites, per kurias neturėjome nė vienos laisvos dienos. Dabar galima mėgautis finalu, viskas prasideda nuo nulio. Gerai, kad rytoj laisva diena.

– Kiek ši pergalė saldesnė, nes yra pasiekta prieš „Wolves“?

– Nuo pat „Wolves“ atsiradimo buvo aiški priešprieša. Mes reprezentuojame „Rytą“ ir turime eiti su ta srove kas benutiktų. Su fanais pasroviui, kartais, jei reikia, ir prieš srovę. „Vilkai“ nėra miesto įsibrovėliai. Tai yra dar vienas žiauriai stiprus konkurentas, kuris labai gerai kovėsi pusfinalyje. Tai lygą tik stiprina ir puošia, mus verčia pasistiebti ir būti geresniais.

– Ką finale keičia Evanso trauma?

– Nieko. Ką keitė Tayloro nebuvimas? Nieko. Žaidėjai laukė tokių rungtynių. „Žalgiris“ turi labai gilią sudėtį ir tikrai turės kuo pakeisti Evansą. Jie iš viso turės net 9 dienas pasiruošti bei prisitaikyti.

– Sakėte, kad mėgausitės finalu. Tikitės laimėti?

– Žaidėjai eis kautis, sirgaliai tikėsis išvysti pergalę. Tikrai neduosiu jums antraščių, bet visi krepšininkai atiduos visas jėgas.

Pasidalinti