Į „Jeep“ areną nesidairęs Žibėnas: „Ne visi suprato, kad žaidžia pusfinalyje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (FIBA nuotr.)

Po pralaimėjimo pirmosiose LKL pusfinalio serijos rungtynėse Vilniaus „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas prabilo apie nesuprantamą auklėtinių nusiteikimą ir uždarė klausimus apie potencialų grįžimą į „Jeep“ areną.

Trečiadienį „Rytas“ pirmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse „Wolves“ komandai nusileido 96:85.

Vilniaus derbyje Žibėno kariauna nepirmavo nė akimirkos, nors antrajame ir ketvirtajame kėliniuose buvo užkūrę spurtus 11:0 ir 9:0. Visgi galutinai sugrįžti į rungtynes „Rytui“ nepavyko ir pergale džiaugėsi Rasheedo Sulaimono tempti „Wolves“.

„Akivaizdu, kad blogos rungtynės, – po pralaimėto Vilniaus derbio kalbėjo Žibėnas. – Akivaizdu, kad ta savaitė mums nepadėjo, praradome atkrintamųjų ritmą. Ir akivaizdu, kad ne visi supratome, kokiame etape žaidžiame.“

– Kiek komandą išbalansavo trys Marcuso Fosterio pražangos per pirmas tris minutes?

– Tai gali atsitikti bet kuriose rungtynėse, tereikia teisingos reakcijos. Čia negali būti išsibalansavimo. Tokiose rungtynėse gali kažkas viską pramesti, greitai prisirinkti pražangų, gali būti koks nors keistesnis švilpukas, bet tai yra krepšinis. Tos reakcijos turi būti teisingesnės.

– Antro kėlinio pabaigoje net šokinėjote žaidėjams rodydamas, kad nesate išnaudoję pražangų limito, bet komanda gavo Sulaimono tritaškį su sirena. Ar tai galima vadinti koncentracijos stoka?

– Jau paminėjau, kad ne visi suprantame, kur esame. Jeigu tokioje sezono stadijoje reikia aiškinti, kaip svarbu padaryti tą pražangą antro kėlinio pabaigoje, tai net nereikia komentarų.

– Po Fosterio trečiosios pražangos jis pirmoje pusėje daugiau nežaidė. Ar tai buvo kažkokia žinutė žaidėjui?

– Jis turėjo tris pražangas, kokia galėjo būti žinutė? Jeigu būčiau jį leidęs žaisti dar, jis galėjo gauti ketvirtą pražangą ir išvis išeiti iš rungtynių. Nebuvo jokios žinutės, paprasčiausiai norėjome jį turėti bent antroje pusėje.

– Kaip bandysite žaidėjams padėti suprasti šio etapo svarbą per artimiausias 48 valandas?

– Nemanau, kad žaidėjams reikia dabar padėti suprasti. Jeigu kažkas nesupranta, bandysime kažkiek aiškinti, bet čia yra kiekvieno asmeninė pareiga. Žaidėjai į kitas rungtynes turi įeiti kitaip. Mes šiandien nepirmavome nė vieną minutę.

– Kiek pusfinalių serijos yra apie taktiką ir kiek apie norą bei kovingumą?

– Manau, kad pirmose keliose rungtynėse yra nemažai taktikos, o tos paskutinės jau yra daugiau apie tuos niekieno kamuolius, griuvimą ant parketo, atkovotą kamuolį, geresnę, stipresnę pražangą ir pan.

– Nors prieš derbį buvo juntamas gana didelis ažiotažas, į mačą susirinko tik 4 tūkst. sirgalių. Nenustebino toks skaičius?

– Ne man klausimas. Kiek susirinko, tiek susirinko. Džiaugiamės tuo, kas ateina. Deja, šiandien fanams nesuteikėme malonumo stebėti rungtynes.

– Prieš porą metų „Rytas“ po pirmų pralaimėtų rungtynių „Lietkabeliui“ nutarė grąžinti seriją į „Jeep“ areną. Nėra tokios idėjos šiemet?

– Irgi klausimas ne man, bet turime sutartį su šia arena ir čia žaisime visas rungtynes. Bent kiek aš žinau.

– Kokios buvo didžiausios problemos puolimo organizavime?

– Visų pirma, rungtynių fiziškumas. Nereikia nurašyti ir tikrai geros „vilkų“ gynybos. Žinojome, kokie jie geri pirmosiose mūsų derinių fazėse. Turime būti geresni derinių pratęsimuose.Turime žaisti kartu, nereikia visko nuspręsti vienam ar kitam žaidėjui, nes esame penki. Turime žaisti kartu, nes tai darėme visą sezoną.

– Prieš Fosterį šiandien gynėsi Tayloras arba Thurmanas, o ne Beručka. Kiek tai keičia reikalus serijoje?

– Žiūrėsime daugiau įrašų, turime pamatyti, kodėl pralaimėjome rungtynes. Rytoj spręsime, ar darome kažkokius pakeitimus, ar ne. Tayloras yra vienas geriausių jų gynėjų, todėl labai nenustebino, kad dengė Marcusą. Turime žiūrėti rungtynes, ant karštųjų kažką analizuoti labai sunku.

Lemiamo kėlinio pabaigoje jus petimi kliudė Rasheedas Sulaimonas. Ar tai buvo kokia nors provokacija?

– Ne. Žaidėjas atsiprašė. Nebuvo nieko panašaus į provokaciją.

Pasidalinti