Lemiamu metu spurtavęs „Žalgiris“ krito Stambule

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Rolands Šmits (zalgiris.lt nuotr.)

Antroje rungtynių dalyje dominuoti pradėjęs Rolandas Šmitas Kauno „Žalgirio“ nuo pralaimėjimo prieš Stambulo „Fenerbahče“ neišgelbėjo.

Penktadienio vakarą latvio į priekį vesti Kazio Maksvyčio auklėtiniai prieš „Fenerbahče“ krito 87:79.

Nuo pralaimėjimo „Žalgirio“ neišgelbėjo ir 16 Šmito taškų bei tai, jog varžovams negalėjo padėti keli svarbūs žaidėjai su lyderiu Scottie Wilbekinu priešakyje.

Iš viso Šmitas rungtynėse surinko 18 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė kamuolį bei surinko 17 naudinguma balų. Tiesa, likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos latvis gavo 5 asmeninę pražangą ir dvikovą baigė ant suolo.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis žalgiriečiai spurtavo 17:8, tačiau pagalvoti apie pergalę neleido neapdairi Achille Polonaros pražanga po sėkmingos komandinės gynybos likus 35 sekundėms ir 2 iš trijų taiklūs Tylerio Dorsey baudų metimai.

Antrą nesėkmę iš eilės Eurolygoje patyrę kauniečiai po palankiai ketvirtadienį susiklosčiusių kitų komandų rungtynių išsaugojo 8-9 pozicijas.

Paskutinį kartą Stambule „Žalgiris“ „Fenerbahče“ ekipą nugalėjo 2019/2020 metų sezone.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 19, Tyler Dorsey 15, Marko Guduričius 14, Johnathanas Motley ir Tonye Jekiri po 13.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 18, Kevarriusas Hayesas 12, Isaiah Tayloras 11, Ignas Brazdeikis 10, Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis po 7.

Dvikovos eiga:

Rungtynės prasidėjo vangokai ir po kiek daugiau nei 4 minučių rezultatas buvo tik 4:4. Visgi tuomet komandoms atsirišo krepšiai ir prasidėjo taškų lenktynės. Jas rezultatui esant 14:16 spurtu 8:0 užbaigė „Fenerbahče“ – trečią tritaškį įsmeigė Marko Guduričius, tolimą metimą atliko ir Tyleris Dorsey, o kėlinį taikliu dvitaškiu uždarė Tonye Jekiri.

Tačiau antrajame kėlinyje „Žalgiris“ pradėjo vytis. 6 greitus taškus dvitaškiais surinko Ignas Brazdeikis, du tritaškius pataikė Achille Polonara, o po taiklaus Luko Lekavičiaus tolimo metimo rezultatas išsilygino – 35:35.

„Fenerbahče“ taškų mašiną tuomet dviem tritaškiais vėl užkūrė Tarikas Biberovičius, iki penktadienio dvikovos per visą sezoną pataikęs tik du tolimus metimus – 41:35. Taiklų tritaškį paleido ir Devinas Bookeris, o spurtą 11:0 2 taškais užbaigė Nigelas Hayesas.

10 taškų pirmoje rungtynių pusėje „Fenerbahče“ gretose surinkusiam Jekiri tai buvo tik ketvirtas kartas šiame sezone pelnant dviženklį taškų skaičių.

Po pertraukos vėl užsimezgė atkakli kova. „Žalgiris“ bandė artėti, tačiau Stambulo komanda vis atstatinėjo dviženklį pranašumą. Kėlinio viduryje dėl 4 pražangų ant suolo pasodintas ir vienas iš kauniečių taškų lyderių Brazdeikis.

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pasitiko turėdamas 10 taškų deficitą – 65:55. Jį naikinti mėgino Brazdeikis ir Rolands Šmits, po pertraukos pataikęs visus keturis tolimus šūvius ir iš viso surinkęs 13 taškų. Visgi ir latvis įpusėjus ketvirtajam kėliniui gavo 4 pražangą, o „Fenerbahče“ į rezultatyvias varžovų atakas atsakinėjo tuo pačiu.

Turkams pirmaujant 74:62 Polonara prasižengė prieš iš toli šovusį Dorsey, kuris ramiai sumetė visus 3 baudų metimus – 77:62.

Sulig tuo „Žalgirio“ bėdos nesibaigė, nes po rezultatyvaus prasiveržimo vėl šlubčioti pradėjo Isaiah Tayloras. Visgi amerikietis po minutės pertraukėlės liko aikštėje, o kauniečiai spurtavo 12:3 – 80:74.

Tačiau pagalvoti apie pergalę laiko „Žalgiriui“ nepakako.