Hayesas – apie neuždengiamus Biručio „floaterius“ ir užleistą vietą „Žalgiryje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kevarriusas Hayesas (BNS Foto nuotr.)

Ne itin sėkmingą sezoną Kauno „Žalgiryje“ išgyvenantis Kevarriusas Hayesas po pergalės prieš „Panathinaikos“ prabilo apie Laurynui Biručiui užleistą vietą startiniame penkete ir kultiniais tampančius komandos draugo „floaterius“.

Penktadienį „Žalgiris“ namuose 80:68 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ir pirmą kartą šiame sezone Eurolygoje iškovojo dvi pergales iš eilės.

Hayesas aikštelėje praleido 14 minučių, per kurias pataikė tik vieną dvitaškį iš šešių, tačiau buvo aktyvus gynyboje ir atkovojo 7 kamuolius, iš kurių 3 – puolime.

„Tiesiog buvome agresyvūs. Žinojome, kad tai yra stipri, talentinga ir finalo ketverto verta komanda. Stengėmės jiems prilygti fiziškai ir nugalėti. Manau, kad puikiai padirbėjome juos spausdami, dėl to ir perėmėme tiek kamuolių ir susikūrėme antrų šansų puolime.“

Savo vietą starto penkete amerikietis Biručiui užleido dar vadovaujant Kaziui Maksvyčiui, o „Žalgirio“ vairą perėmus Andrea Trinchieri situacija nepasikeitė. Negana to, italas atrakino ir lietuvio naująjį ginklą – „floaterį“.

Per pastaruosius 4 mačus Biručio pataikymas yra tiesiog įspūdingas. Per juos 213 cm ūgio centras išsimetė 32 dvitaškius ir pataikė 26…

„Dievinu tai. Jis daro tai, ką moka geriausiai. Jo metimas iš vidutinio nuotolio ir „floateriai“ yra puikūs. Treneris jį ragina mesti, kai yra laisvas, pirmiausia žiūrėti į krepšį. Kaip matote, jis pasidarė labai efektyvus ir meta daug taškų“, – už komandos draugą pasidžiaugė Hayesas.

– Pirmoji mačo dalis nesufleravo, kad rungtynės taps gynybinėmis, kai varžovai pelnė 25 taškus. Kaip vėliau pavyko pakeisti mačo tėkmę?

– Žinojome, jog mūsų puolimas veikia, ten darėme daugmaž ką norėjome, tačiau norėjome sutrikdyti jų žaidimą, priversti juos ilgai ieškoti progų. Įvilkome juos į mums tinkantį žaidimą gynyboje.

– Šiandien pavyko apriboti Mathiasą Lessort‘ą ir visiškai sustabdyti Dinosą Mitoglou. Kaip sekėsi kovoti su vienais pajėgiausių aukštaūgių lygoje?

– Sekėsi gerai. Lessort‘as yra labai fiziškas žaidėjas, Dinos – taip pat. Stengėmės Lessort‘ą laikyti kuo toliau nuo krepšio. Jis buvo įsibėgėjęs ir pradėjo rinkti nemažai taškų po krepšiu, tačiau tada padidinome fiziškumą, pasistengėme, kad kamuolys neatsidurtų jo rankose. Stengėmės versti daugiau žaisti gynėjus ir taip juos nuvarginti.

– Kaip ketinate atšvęsti šią pergalę?

– Gal kokį antienos kepsnį ar avies šonkaulių (juokiasi).

– Pastaruoju metu Laurynas Birutis demonstruoja įspūdingą formą. Kaip reaguojate į jo žaidimą?

– Dievinu tai. Jis daro tai, ką moka geriausiai. Jo metimas iš vidutinio nuotolio ir „floateriai“ yra puikūs. Treneris jį ragina mesti, kai yra laisvas, pirmiausia žiūrėti į krepšį. Kaip matote, jis pasidarė labai efektyvus ir meta daug taškų.

– Kaip sunku gintis prieš jo „floaterį“ treniruotėse?

– Tikrai sunku. Prižiūrėti juos su Keenanu, kai žaidžia du prieš du, yra sudėtinga, nes turi neleisti Keenanui išsimesti lengvo metimo arba neleisti Laurynui veržtis ar mesti iš vidutinio nuotolio.

– Pirmą kartą šį sezoną iškovojote dvi pergales iš eilės. Kaip pratęsti šią sėkmingą seriją?

– Turime toliau spausti save judėti į priekį. Dabar mums sekasi labai gerai, tačiau turime tai išlaikyti ir neleisti sau žengti žingsnio atgal ar atsipalaiduoti. Manau, kad visi jautėme, jog rezultatai turėjo pradėti gerėti, nes dirbame tikrai labai sunkiai. Šią savaitę sužaidėme dvejas geras rungtynes prieš stiprias komandas.

– Birutis starto penkete pradėjo reguliariai žaisti dar vadovaujant Kaziui Maksvyčiui. Ar su Trinchieri neturėjote pokalbio, kaip galėtumėte grįžti į starto penketą?

– Ne, nekalbėjome apie mane starto penkete. Treneris viską mato taip, kad Birutis gali žaisti nuo pradžių, o aš įnešti daugiau energijos nuo suolo. Manau, kad šis planas kol kas mums labai gerai veikia.

Pasidalinti