Gynėjo dublis nukalė Turkijos rinktinės pergalę prieš austrus

Scanpix nuotr.

Europos futbolo čempionato rungtynėse tarp Austrijos ir Turkijos komandų visi įvarčiai krito po kampinių. Aikštėje dominavo austrai, tačiau pergalę šventė Turkijos rinktinė.

Leipcige vykusiose rungtynėse Austrija dominavo aikštėje, tačiau 1:2 nusileido Turkijos komandai. Pastarieji pateko į pirmenybių ketvirtfinalį, kur susikaus su Nyderlandų futbolininkais.

Tai pirmoji Turkijos rinktinės pergalė Europos čempionatuose, pasiekta per pagrindinį rungtynių laiką. Į pirmenybių ketvirtfinalį jie pateko ketvirtą kartą ir pirmą kartą nuo 2008 metų.

Jau pirmą minutę Arda Guleras pavojingai pasiuntė kamuolį nuo kampinio žymos, o varžovų gynėjų sumaištimi pasinaudojęs Merihas Demiralis pasiuntė kamuolį į vartus.

Šis įvartis, pelnytas sužaidus 57 sekundes, tapo greičiausiu įvarčių Europos čempionatų atkrintamųjų istorijoje. Turkams priklauso ir analogiškas Pasaulio čempionatų rekordas – Hakanas Šukuras 2002 metais į Pietų Korėjos komandos vartus kamuolį pasiuntė sužaidus 11 sekundžių.

Austrijos futbolininkai bandė greitai išlyginti rezultatą ir sukūrė kelis pavojingus epizodus. Kėliniui persivertus į antrą pusę žaidimas išsilygino, vis dažniau kamuolį kontroliavo ir Turkijos komanda.

Antras kėlinys prasidėjo gausiomis Ralpho Rangnicko auklėtinių atakomis, tačiau sužaidus kiek mažiau nei 15 minučių vėl kampinio pasižymėjo Demiralis. Dublį įtvirtinęs gynėjas iki tol per visą karjerą Turkijos rinktinėje buvo pasižymėjęs tiek pat kartų.

Jis tapo pirmuoju Turkijos futbolininku, pelniusiu 2 įvarčius Europos čempionatų atkrintamosiose.

Dviejų įvarčių pranašumą Vincenzo Montellos auklėtiniai išlaikė vos 6 minutes. Michaelis Gregoritschas pelnė trečią įvartį rungtynėse po kampinio – 1:2.

Paskutinę pridėto laiko minutę Turkijos komandą išgelbėjo Mertas Gunokas, neįtikėtinai atrėmęs Christopho Baumgartnerio smūgį galva.

Austrijos futbolininkai kamuolį kontroliavo 59 procentus žaidimo laiko, atliko 20 smūgių link vartų ir kėlė 10 kampinių. Turkai smūgiavo 6 kartus ir kėlė 4 kampinius.