Grinčas Kaune: „Barca“ dramatiškai pratęsė „Žalgirio“ pralaimėjimų seriją

Laurynas Birutis (Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.)

Laurynas Birutis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ patyrė 5 pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje. „Barcelona“ triumfavo 85:80.

Tradiciškai, viskas „Žalgirio“ sprendėsi ketvirtajame kėlinuke. Rolandas Šmitas pelnė taškus po puolime atkovoto kamuolio ir išlygino rezultatą – 77:77, likus žaisti 5 minutes.

Komandos sunkiai rinko taškus ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę Lietuvos komandos atsiliko 1 tašku – 80:81.

Šmitas nepataikė iš toli, o baudas sumetė Nicolas Laprovittola. Keenanas Evansas nepataikė iš po krepšio ir „Žalgiriui“ teko gelbėtis pražangomis.

Pirmas 2 rungtynių minutes žalgiriečiai klydo ir neatliko nei vieno metimo, o varžovai pelnė 5 taškus. Tylą nutraukė Evansas, o „Žalgiris“ spurtavo 11:0 ir Rogeris Grimau paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės.

Barselonos komanda atsakė tritaškių serija ir patys spurtavo 15:5. Žalgiriečiai pirmajame ketvirtyje suklydo 5 kartus. o „Barca“ atitrūko – 22:28.

Arenos sirgalius ant kojų pakėlė Evansas. Jo tritaškis su Roko Jokubaičio pražanga panaikino Kauno komandos atsilikimą – 28:28.

Katalonų pirma rungtynių buvo tarsi iš kosmoso. Jie pataikė net 10 tritaškių iš 14 (71,4 proc.), išdalino net 19 rezutatyvių perdavimų ir viso sumetė net 56 taškus. Lietuvos komanda daug neatsiliko, patys puikiai atakavo iš toli (6 iš 8 tritaškių) ir sužaidė antrą rezultatyviausią pusę sezone. Rezultatas po dviejų kėlinukų – 51:56.

Erikas Ovčarenko/BNS

Neįmenama paslaptis varžovams rungtynėse buvo Birutis. Didžiąją dalį taškų dėjimai vertęs vidurio puolėjas jau trečio kėlinuko viduryje pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Pataikęs pirmus savo mestus 8 dvitaškius ir viso surinkęs 17 taškų įkvėpė komandą spurtui – 67:62.

„Žalgiris“ po pertraukos sutvarkė reikalus gynyboje, katalonų taiklumas grįžo prie normalaus ir po trijų ketvirčių išsiveržė į priekį – 73:70.

Žalgiriečius žudė klaidos – 13 prarastų kamuolių ir 19 svečių iš Barselonos taškų to pasekoje.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė Birutis – 18 taškų (8/10 dvit., 2/4 baud.). Solidžiai sužaidė kapitinas Edgaras Ulanovas – 15 taškų ir 20 naudingumo balų. Evansas surinko 13 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit.) ir sugriebė 6 kamuolius. Šmitas įmetė 11 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Aikštėje anksčiau nei buvo numatyta pasirodė Lukas Lekavičius. Po apendicito operacijos pasveikęs žaidėjas ant parketo praleido dvi su puse minutės ir į krepšį nemetė.

„Barcelona“ gretose Jokubaitis per nepilnas 15 min. surinko 6 taškus (2/4 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.) ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai žaidė Laprovittola – 18 taškų (4/9 trit.). Janas Vesely pridėjo 15 taškų (6/7 dvit.) ir 5 atkovotus kamuolius. Daugiau nei 36 min. ant parketo praleidęs Nikola Kaliničius surinko 12 taškų (4/9 trit.), 8 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat kartų komandos draugams asistavęs Tomas Satoransky pelnė 10 taškų.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ vėl žais namuose. Gruodžio 28 d. Kaune svečiuosis Wade’o Baldwino netekę Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai.