Grigonis – Eurolygos čempionas: „Real” sukaustęs PAO grąžino titulą Atėnams

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Panathinaikos (Scanpix nuotr.)

Marius Grigonis – Eurolygos čempionas. Lietuvio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ karštame turnyro finale sužaidė dvi visiškai skirtingas rungtynių puses ir nukovė titulą ginusią Madrido „Real“.

Dviženklį pranašumą naikinę Ergino Atamano auklėtiniai triumfavo 95:80 ir iškovojo septintą Eurolygos titulą komandos istorijoje.

Tai pirmas PAO triumfas stipriausiame Europos turnyre po 13-os metų pertraukos. Praėjusiame sezone komanda Eurolygoje liko vos 17-ta.

Mačo didvyris Kostas Sloukas turnyre triumfavo jau su trečia komanda – tai pakartotas Eurolygos rekordas. Iki tol tai pasiekęs buvo tik Šarūnas Jasikevičius. Graikas finale rungtyniavo rekordinį – aštuntą kartą. Finale jis atakavo be klaidų ir surinko 24 taškus. Jism tapo finalo ketverto MVP.

Grigonio pagalbos susitikime komandai neprireikė. Lietuvis ant parketo praleido tik nepilnas 7 minutes pirmoje mačo dalyje.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko Madrido komandos pabėgimai ir po to sekusios PAO sėkmingos atkarpos. Nuo pirmų minučių 10:3 pabėgę „Real“ nei karto neleido varžovams pirmauti, tačiau patys vis neišlaikydavo susikurtos persvaros.

Antro ketvirčio pirmoje dalyje skirtumas buvo pasiekęs net 14 taškų, tačiau nesulūžę Atamano auklėtiniai jį buvo sumažinę iki minimalaus. Tada sekė Dzanano Musos ir Facundo Campazzo tritaškiai, o rungtynių pusę metimu iš vidutinio nuotolio uždarė Kostas Sloukas – 54:49.

Grigonis iki pertraukos ant parketo praleido nepilnas 7 minutes, į krepšį metė kartą ir taškais nepasižymėjo. Lietuvis antrą asmeninę pražangą užsidirbo itin kietai stabdydamas Fabieną Causeurą. Po epizodo teisėjai ėjo žiūrėti pakartojimo, dėl nesportinės pražangos Grigoniui. Nuobauda buvo palikta nesugriežtinta, o Marius iki kėlinio pabaigos sėdo ant atsarginių suolo.

„Real“ puolimo lyderiai pirmoje pusėje buvo Musa ir Campazzo, surinkę atitinkamai 13 ir 10 taškų. PAO iki pertraukos tempė Sloukas ir Mathias Lessortas, pelnę po 11 taškų.

Trečiame ketvirtyje vaizdas Berlyno arenoje kardinaliai pasikeitė. Madrido krepšininkai per pirmas 7 minutes sukrapštė vos 3 taškus, o mačo kontrolę perėmusi Graikijos komanda išsiveržė į priekį – 60:57.

Madrido krepšininkai per kėlinuką surinko vos 7 taškus, o nuo suolo nepakilusio Grigonio komanda prieš lemiamą mačo dalį turėjo 3 taškų pranašumą – 64:61.

Po Kosto Mitoglou tritaškio sužaidus 3 minutes PAO atitrūko 6-iais taškais ir Mateo sustabdė žaidimą, paprašydamas minutės pertraukėlės. Po jos ant parketo grįžo Campazzo ir Musa

Netrukus pirmą komandos tritaškį po ilgosios pertraukos pataikė Sergio LLullas ir sumažino komandos atsilikimą iki 2 taškų. Netrukus dviem tritaškiais atsakė penktą ir šeštą savo metimus iš tiek pat galimų pataikęs Sloukas – 79:71.

„Real“ atsakė dar vienu Llullo tolimu metimu ir Walterio Tavarerso dėjimu ir minutės pertraukėlės jau paprašė Atamanas. Po jos PAO spurtavo 9:0 ir atitrūko jau 88:76, o žaisti liko 2 minutės.

Madrido krepšininkai intrigos nebesukūrė ir net patyrė triuškinantį pralaimėjimą, o Berlyno arenoje prasidėjo Atėnų krepšininkų bei tūkstantinės sirgalių armijos šėlsmas.

Čempionams Sloukas surinko 24 (2/2 dvit., 4/4 trit., 8/9 baud.) taškus ir 31 naudingumo balą. Nunnas pridėjo 21, Lessortas – 17, Jerianas Grantas – 11, Mitoglou – 8 taškus.

Madrido komandai Musa pelnė 15, Campazzo – 12, Sergio Rodriguezas – 11, Vincentas Poirier, Mario Hezonja ir Eli Ndiaye – po 8 taškus.

PAO kovą dėl kamuolių laimėjo 37:31. Jie iš toli pataikė 12 metimų iš 22 (54,5 proc.), o „Real“ – 11 iš 36 (30,6 proc.)