Grigonio vedama „Panathinaikos“ atlaikė „Olympiakos“ spurtą ir Graikijoje lieka be pralaimėjimų

Panathinaikos BC facebook nuotr.

Marius Grigonis svariai prisidėjo prie Atėnų „Panathinaikos“ pergalės Graikijos derbyje. Ergino Atamano auklėtiniai 85:80 nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“, kurių gretose dviženklį minučių skaičių žaidęs Ignas Brazdeikis kalnų nenuvertė.

Grigonis inicijavo komandos atotrūkį ketvirto kėlinuko pradžioje, o rungtynių pabaigoje sumetė kertinius baudų metimus.

„Panathinaikos“ lieka nenugalėti Graikijos čempionate – tai buvo 15 jų pergalė iš tiek pat galimų. Tuo tarpu, Pirėjo klubas patyrė antrą nesėkmę ir su 13 pergalių žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Grigonis žaidė sau įprastas ilgas minutes. Ant parketo lietuvis praleido net 36 minutes ir pelnė 18 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo ir prasižengė 2 kartus.

Brazdeikis šį kartą gavo pasireikšti 11 minučių. Per tą laiką Iggy pelnė 4 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), po 2 kartus atkovojo kamuolį, suklydo bei prasižengė ir perėmė 1 kamuolį.

Rungtynėse traumas patyrė ir mačo netęsė Kostas Sloukas ir Nikola Milutinovas.

Nuo rungtynių pradžios į priekį išsiveržė namuose žaidę „Pao“ ir antro ketvirčio viduryje atotrūkis tarp komandų pasiekė 14 taškų – 40:26. Vis tik, Filipo Petruševo vedama Pirėjo komanda kėlinuką užbaigė spurtu 16:4 ir prieš pertrauką sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 42:44.

Šeimininkų komandoje iki pertraukos daugiau nei pusę taškų surinko amerikiečių gynėjų duetas. Kendrickas Nunnas surinko 15, o Jerianas Grantas – 10 taškų. Tuo tarpu „Olympiakos“ gretose daugiau nei pusę taškų įmetė du aukštaūgiai. Petruševas pelnė 13, o Alecas Petersas – 9 taškus.

Po pertraukos vėl geriau atrodė Atėnų komanda, kuri įspusėjus kėlinukui vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 56:46. Svečiai lemiamo ketvirčio pradžioje buvo priartėję iki 7 taškų, tačiau 8 taškus iš eilės smeigė Grigonis ir „Panathinaikos“ persvara netrukus išaugo iki 15 taškų – 76:61.

„Oly“ nepasidavė ir likus žaisti nepilnas 2 minutes sumažino atsilikimą iki 4 taškų. Komandos apsikeitė netiksliomis atakomis kol tritaškį smeigė Petersas ir sumažino atsilikimą iki minimalaus – 79:80.

Komandos siuntė viena kitą prie baudų metimo linijos. Ten ranka nedrebėjo Grigoniui, kuris sumetė abu metimus likus žaisti 10 sekundžių ir padidino pranašumą iki 3 taškų – 83:80. Pirėjo krepšininkai taškų nebeplenė ir pergalę šventė rungtynių šeimininkai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Grantas – 19 taškų, Nunnas pridėjo 16, Dinos Mitoglou – 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, o Mathias Lessortas surinko 11 taškų ir sugriebė 7 kamuolius.

„Oly“ komandai Petruševas pelnė 18 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Nigelis Williamsas-Gossas įmetė 16 taškų ir išdalino 7 perdavimus, Petersas rungtynes baigė su 14 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais. Thomasas Walkupas surinko 11 taškų (4/4 dvit.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.