Grigonio gynybą aukštinęs Purlys – apie dažną Ulanovo žaidimą nugara: „Man nepatinka“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Ulanovas ir Grigonis (BC Zalgiris Kaunas twitter nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo 4 rungtynes iš eilės, o puolime stringanti komanda vėl nesulaukė kapitono Edgaro Ulanovo indėlio.

Žalgirietis pataikė 1 metimą iš 7 ir rungtynes baigė su 2 taškais. Jau 2 rungtynėse paeiliui, o iš viso 3 kartą šiame sezone, Ulanovas nestojo prie baudų metimo linijos.

Dviženklį rezultatyvumą Edgaras pasiekė 3 kartus, o likusiose 5 rungtynėse pelnė vidutiniškai po 4 taškus (5, 2, 7, 4 ir 2). 4 iš tų rungtynių „Žalgiris“ pralaimėjo.

Dvitaškius Ulanovas meta 40 proc. taiklumu ir pataiko tik kas ketvirtą tritaškį (25 proc.). Praėjusį sezoną šie rodikliai buvo atitinkamai 48.2 proc. ir 37.1 proc.

Rungtynių su Atėnų „Panathinaikos“ akcentu tapo Edgaro Ulanovo bandymas žaisti post situacijas prieš Marių Grigonį. Nors žalgirietis yra tik 1 cm aukštesnis už „Panathinaikos“ atstovaujantį tautietį, tačiau Ulanovo įgūdis žaisti nugara prieš varžovą kažkada buvo laikomas elitiniu.

Grigonis sėkmingai apsigynė nuo „Žalgirio“ kapitono bandymų ir tai sukėlė diskusiją apie Ulanovo pajėgumą tokiose situacijose bei apie Mariaus gebėjimąsi gintis prieš, iš pažiūros, fiziškai pajėgesnius varžovus.

Tomas Purlys, laidoje „Širdyje žaliai balti“ negailėjo gerų žodžių apie Grigonio gynybos įgūdžius.

„Man visada patikdavo kaip Marius ginasi prieš post žaidėjus. Netgi prieš centro puolėjus. Jis labai gerai išlenda iš užtvaros, jis labai gerai duoda fiziškumo, neleidžia lengvai priimti kamuolio.

Atsimenu kaip jis žaisdavo „Žalgiryje“. Čia kalbu apie žaidimą switch-all gynyboje, prieš centro puolėjus. Jis toks iš vienos, iš kitos pusės – tu bandai jį užsiblokuoti iš vienos pusės, jau užsiblokuoji, o tada jis greitai padaro atstumą ir eina iš kitos pusės ir duoda visą laiką tą kontaktą.

Tai kol Ule priima kamuolį, jis jau pavargsta. Žinoma, kažkiek ateina ir pagalba, nėra, kad visai 1 prieš 1 gintųsi, bet labai gerai davė kontakto ir neleido eiti į kairę pusę, o į dešinę pusę matėme kas gavosi.“ 

Purlys nesako, kad „Žalgiris“ turėtų nebenaudoti Ulanovo post situacijose, tačiau teigia, kad tai galėtų vykti rečiau ir ne rungtynių pradžioje.

„Jis pradžioj išmetė tuos savo metimus, tuos mėgstamus, kur kartais pataiko, kartais nepataiko. Na aišku, pabandyti gali vieną kitą kartą, bet, ypatingai pradžioj rungtynių, man norisi, kad būtų mobilesni deriniai, o ne tas statinis kišimas Ulei.

Kai žinai, kad jis nėra geroj sportinėj formoj. Man nepatinka. Pradžioje 1 ir 3 kėlinių norisi dinamikos, kad visi pačiupinėtų kamuolį, kad būtų veiksmas, nugarinė užtvara, o ne tas statinis žaidimas.“

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau rytoj. Į Kauną atvyksta, taip pat 3 pergales iš 8 galimų turinti, Miuncheno „Bayern“ komanda. Rungtynių pradžia – 20:00 val.

Pasidalinti