Latvija grasina boikotuoti olimpiadą, jei į ją bus priimti rusai ir baltarusiai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Trečiadienį Latvijos olimpinio komiteto atstovas pareiškė, jog šalis nedalyvaus 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, jei į jas bus priimti Rusijos ir Baltarusijos atstovai.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) praeitą savaitę pranešė, jog svarsto galimybę priimti rusius ir baltarusius, jeigu šie artėjančioje olimpiadoje varžytųsi kaip neutralūs atletai.

„Jeigu reikėtų sprendimą priimti dabar, tikrai nevyktume į tokį renginį. Tačiau iki olimpiados dar liko pusantrų metų. Pažiūrėsime, kaip viskas klostysis Ukrainoje. Tikimės, kad ukrainiečiai laimės karą“, – „Reuters“ trečiadienį sakė neįvardytas Latvijos olimpinio komiteto atstovas.

Rusija savo invaziją į Ukrainą pradėjo praėjusių metų vasario 24 dieną. Nuo to laiko raketos į Ukrainos miestus skrieja ne tik iš jos, bet ir iš Baltarusijos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis skatino TOK šalinti rusus iš artėjančių olimpinių žaidynių, tačiau šis, panašu, karo kamuojamos šalies vadovo prašymo neišgirdo.

Latvija, kartu su Baltijos kaimynėmis Estija ir Lietuva, yra vienos pagrindinių Ukrainos rėmėjų NATO aljanse ir Europos Sąjungoje. Pastarųjų dviejų organizacijų atstovai šios savaitės pradžioje teigė, jog kalbėti apie olimpiados boikotą yra anksti.

Trijų šalių sporto ministrai turėtų susitikti ketvirtadienį ir parengti bendrą kreipimąsi į TOK dėl Rusijos ir Baltarusijos atletų šalinimo iš visų tarptautinių sporto renginių.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks 2024 metų liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.

Pasidalinti