Graikų spauda triumfuoja: „Žalioje arenoje praūžė raudonas paradas“

Žalgiris - Olympiacos (BNS Foto nuotr.)

Eurolygos sugrįžimas po trijų savaičių pertraukos Kauno „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiacos“ fanams turėjo sukelti visiškai skirtingas emocijas. Jeigu lietuviai susimažino savo viltis žaisti įkrintamosiose, tai graikų spauda jau garsiai trimituoja ir apie finalo ketvertą.

Penktadienį iki pertraukos garbingai spardęsi žalgiriečiai savo fanų akivaizdoje galiausiai patyrė triuškinantį pralaimėjimą – 76:95.

Pirmas pralaimėjimas po trijų pergalių paeiliui Andrea Trinchieri komandai tapo dar kartesnis dėl nepavykusio bandymo prie įkrintamųjų zonos priartėti per pergalę. Tuo metu graikai praktiškai užsitikrino vietą atkrintamosiose, be to, drąsiau galvoja apie namų pranašumą jose.

„Olympiacos“ neišsigando „Žalgirio“, kuris su Andrea Trinchieri ne tik nebuvo ppralaimėjęs namuose, bet ir pastarosiose rungtynėse nugalėjo tokius grėsmingus varžovus kaip Stambulo „Fenerbahče“, „Anadolu Efes“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

Nugalėjome juos jų pačių tvirtovėje ir tą padarėme 19 taškų skirtumu, – rašo „Sport24.gr“. – Tai yra didžiausia šio sezono pergalė Eurolygoje. Ir visa tai – neturint net trijų traumuotų gynėjų, o kapitonui Papanikolaou rungtyniaujant su nuskausminamaisiais.

„Olympiacos“ galia trečiajame kėlinyje nepaliko jokių abejonių. Akivaizdu, kad McKissickas, Walkupas ir Petersas įlindo į „Žalgirio“ lyderių smegenis, nes net kai varžovai ir bandė sugrįžti, jiem nesisekė pataikyti.“

Tuo metu SDNA džiaugėsi, jog ši pergalė išvykoje „Olympiacos“ stipriai priartino prie pirmojo ketverto, kuris komandai garantuotų namų pranašumą atkrintamosiose.

„Raudoni ir solidūs – „Žalgirio“ arenoje praūžė raudonas paradas. Georgioso Bartzoko komanda visiškai užsmaugė „Žalgirį“ savo gynyba, po pertraukos pagavo ritmą ir puolime bei iškovojo lengvą pergalę.

Panašu, kad ši pergalė jau užtikrino vietą atkrintamosiose, tačiau po jos „Olympiacos“ vis dar užima geras pozicijas pakovoti ir dėl namų pranašumo. Tuo metu Trinchieri komanda turi atvirkštinį pergalių ir pralaimėjimų balansą (11-16) ir po penktadienio smarkiai susimažino savo šansus žaisti įkrintamosiose.

Geriausiai su „Žalgiriu“ simboliškai tvarkėsi buvęs jų žaidėjas Thomasas Walkupas, kuris surinko 22 taškus, 7 rezultatyvius perdavimus ir 4 atkovotus kamuolius.“

Savo ruožtu „Gazzetta.gr“ prisiminė skaudžią paskutinę „Olympiacos“ viešnagę „Žalgirio“ arenoje, kur tik po Sergio Llullo paskutinių sekundžių metimo iš Bartzoko komandos išsprūdo Eurolygos čempionų titulas.

„Olympiacos“ sugrįžo ten, kur paskutinį kartą iš jų pirštų išslydo ketvirtas Eurolygos nugalėtojų titulas, persikėlęs į Madridą. Praeitų metų gegužę ten patyrėme skaudžią nesėkmę ir panašu, kad tai tapo papildoma motyvacija penktadienį. „Žalgiris“ buvo sulygintas su žeme.

Jeigu mačo išvakarėse Trinchieri žodžiai, kad „Olympiacos“ yra finalo ketverto komanda, kažkam dar skambėjo keistai, tai po penktadienio viskas visiems turėjo pasidaryti aišku. Ypač tai išryškėjo antroje mačo dalyje.“