Giannio liaupsių sulaukęs Atamanas: „Viena didžiausių pergalių Europos istorijoje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kostas Sloukas ir Erginas Atamanas (Scanpix nuotr.)

Su Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygos čempionu tapęs Erginas Atamanas prabilo apie ilgai lauktą pergalę ir geriausios reguliariojo sezono komandos prakeiksmą.

Sekmadienio vakarą vykusiame finale Atamano vadovaujama PAO po įspūdingos antros mačo dalies 95:80 patiesė Madrido „Real“ ir po 13 metų pertraukos Eurolygos titulą grąžino į Atėnus, nors dar pernai „Panathinaikos“ Eurolygoje buvo priešpaskutinė.

„Nerealus jausmas po viso sezono ir šio vakaro, nes pasiekėme vieną didžiausių pergalių Europos krepšinio istorijoje. Po daug metų be finalo, be finalo ketverto ir pernai užėmus 17-ą vietą, atvykome čia ir prieš 15 tūkst. „Panathinaikos“ fanų laimėjome titulą.

Nepradėjome mačo gerai ir pirmame kėlinyje „Real“ leidome įmesti 36 taškus. Turbūt visi pradėjo galvoti, jog tai bus nuobodus finalas, tačiau mes taip nemanėme nė akimirkos. Minučių pertraukėlių ir ilgosios pertraukos metu pastoviai kalbėjome apie gynybos stiprinimą bei agresyvumą ir galiausiai sugrįžome į mačą.

Trečiame kėlinyje „Real“ įmetė jau tik 7 taškus, o ketvirtajame mes žaidėme tobulą krepšinį. „Real“ gal ir buvo geriausia komanda reguliariajame sezone, tačiau vėl pasikartojo ta pati istorija, kai pirmą vietą jame užėmusi komanda nesugeba laimėti titulo“, – teigė Atamanas.

Pergalę prieš mėnesį mirusiam tėvui skyręs Atamanas atidavė duoklę ir finalo ketverto MVP tapusiam Kostui Sloukui, finale įmetusiam 24 taškus, išdalijusiam 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojusiam 2 kamuolius bei surinkusiam 31 naudingumo balą.

„Vienareikšmiškai, – apie tai, ar ši pergalė gali tapti nauju „Panathinaikos“ istorijos lapu, atsakė turkas. – Pamenu, kai susitikome oro uoste vasarą ir pasikalbėjome apie tai, kad visada buvome varžovai, tačiau jis gerbė mane, o aš – jį. Jo kontrakte dar yra dveji metai, mano – vieneri. Todėl galiu prižadėti, kad dar bent metus PAO bus jėga, po to – matysime“, – kalbėjo „Panathinaikos“ vyr. treneris.

Pasak Atamano, pirmasis komandos tikslas buvo pasiekti Berlyną, o apie Eurolygos titulą jis nelabai drįso svajoti.

„Turiu atsakyti atvirai: tikrai nesitikėjome tapti čempionais. Mano svajonė ir komandos tikslas buvo finalo ketvertas, tačiau žingsnis po žingsnio pradėjome galvoti ir apie daugiau. Žinojau, kad galime pasiekti finalo ketvertą, o jame liks laimėti tik du mačus“, – sakė Atamanas.

Trečią kartą per pastaruosius keturis sezonus Eurolygos čempionu tapęs Atamanas sulaukė ir NBA žvaigždės Giannio Antetokounmpo pripažinimo.

„Ačiū jam. Jis po rungtynių priėjo prie manęs ir pasakė, jog esu geriausias treneris pasaulyje. Jeigu tai tau sako NBA MVP, vadinasi turi kuo didžiuotis“, – kalbėjo treneris.

Atamanas buvo laikomas ir vienu realiausių kandidatų tapti geriausiu šio sezono treneriu, tačiau šis titulas po ketvirtfinalio nugulė į „Real“ vairininko Chuso Mateo rankas.

„Po tokio reguliariojo sezono Mateo šio titulo nusipelnė. Jis su „Real“ šiemet buvo labai stiprūs ir džiaugiuosi už jį. Tačiau jau sakiau, kad geriausiu sezono treneriu tapęs asmuo dar nė karto nelaimėjo Eurolygos. Sakiau, kad jis tapo geriausiu metų treneriu, bet aš laimėsiu titulą“, – nusišypsojo Atamanas.

Pasidalinti