Antrąkart Baltijos taurę baudiniuose išleidęs Gertmonas: „Tragedija“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Edvinas Gertmonas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Lietuvos rinktinei ir vėl nepavyko iškovoti Baltijos futbolo taurės. Turnyro finale triumfavo Estijos futbolininkai, tiksliau mušę 11 metrų baudinius.

Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių serijoje pasižymėti nesugebėjo pirmieji komandoje smūgiavę Justas Lasickas ir Fiodoras Černychas. Edvinas Gertmonas atrėmė ketvirtą varžovų smūgį, tačiau to buvo negana.

Po rungtynių vartininkas liūdėjo dėl ganėtinai keisto praleisto įvarčio antro kėlinio pabaigoje ir kalbėjo, kad komanda turėjo būti geriau pasiruošusi 11 metrų baudiniams.

„Kamuolio kontrolė buvo daugiau pas estus, bet mes gynėmės gerai. Mūsų progų buvo daugiau ir jos buvo geresnės. Praleidome kažkokį stebuklingą įvartį, bet sugebėjom grįžti. Tikrai sunkios rungtynės. Iš krūvos kamuolys išlindo. Net nemačiau, kaip pramušė. Kuriozinis, bet tokių būna.“

– Ar išlyginamasis įvartis pažadino komandą?

– Nežinau, tikrai graži ataka. Norėjosi tokių daugiau, bet gavosi kaip gavosi.

– Baudiniai – loterija?

– Pasiruošimas turi daug reikšmės. Bet jo, ir loterija. Būkime teisingi – estai mušė geriau.

– Seriją pradėjote pirmieji.

– Reikia pradėti gerai. Jei pradedi nesėkmingai, tai dar blogiau nei pradėtum antras.

– Antrą kartą iš eilės Baltijos taurėje pralaimite po baudinių, kartus jausmas?

– Ne tas žodis. Du kartus iš eilės – tragedija kažkokia.

– Ar rinktinėje buvo vidinis tikėjimas, kad šiemet galite laimėti?

– Aišku, kad buvo. Po rungtynių Latvijoje dar labiau buvo. Žinojome, kad su estais bus sunkiau ir tam ruošėmės. Ištraukėme iki baudinių, bet pralaimėjome.

– Ką davė komandai šis turnyras?

– Visų pirma, patirties. Kai yra tikimybė mušti baudinius, turime būti pasiruošę. Galima dabar tų sliekų ieškoti daugiau. Visko mokytoja geriausia yra patirtis. Analizuosime, kas buvo ne taip ir pasimokysime.

– Kiek šios stovyklos metu buvo skiriama dėmesio baudiniams?

– Pakankamai daug mušėm. Nenoriu komentuoti mūsų treniruočių proceso, bet pakankamai daug buvo skiriama dėmesio, ypač smūgiavimui.

Pasidalinti