Gelbėjosi, prisidirbo, bet laimėjo: „Lakers“ įveikė įkrintamųjų barjerą

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Anthony Davisas ir LeBronas Jamesas (USA TODAY Sports-SCANPIX nuotr.)

Įkrintamųjų dramą laimėję Los Andželo „Lakers“ įgyvendino tikslą – pasiekė atkrintamąsias.

Darvino Hamo auklėtiniai namuose per pratęsimą 108:102 palaužė Minesotos „Timberwolves“.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lakers“ turėjo dviženklį deficitą (79:89), tačiau kilo į šturmą, kurio esmine detale tapo gynyba. „Timberwolves“ sudėtingai krapštė taškus, kol likus minutei LeBronas Jamesas tritaškiu išlygino rezultatą (95:95).

Vėliau ekipos kelis kartus keitėsi klaidomis, kol paskutinė ataka likus 21 sek. atiteko „Lakers“. Jamesas įsiveržė į baudos aikštelę, sutraukė gynybą, numetė kamuolį ties tritaškiu Dennisui Schroderiui, o pastarasis pataikė iš toli (98:95).

Atrodė, jog per likusias 1,4 sekundės svečius gali išgelbėti tik stebuklingas metimas, tačiau grubiai suklydo Anthony Davisas. Mike’as Conley išmetė labai nepatogų tritaškį, bet Davisas įsigudrino prasižengti prieš varžovą. Conley šaltakraujiškai sumetė visas tris baudas ir išsiuntė komandas į pratęsimą.

Pratęsime „Lakers“ greitai perėmė iniciatyvą, kai Rui Hachimura pataikė tritaškį, o Schroderis pridėjo du taškus (103:98). Likus 17 sekundžių Anthony Edwardsas buvo priartinęs „Wolves“ iki vieno metimo (102:105), o vėliau pavyko perimti kamuolį. Vis tik Taureanas Prince’as nepataikė svarbaus tritaškio, o baudas pataikę „Lakers“ pasiekė pergalę.

Los Andželo ekipa pirmajame atkrintamųjų etape susidurs su Memfio „Grizzlies“, kurie Vakarų konferencijoje užėmė antrą vietą.

„Lakers“ didžiąją rungtynių dalį buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, o trečiajame kėlinyje šeimininkų deficitas siekė 15 taškų (65:80).

Tai antras kartas, kai „Lakers“ peržengia įkrintamąsias tiesiausiu keliu. 2021 m. Los Andželo ekipa taip pat atkrintamąsias pasiekė kaip septinta Vakarų komanda, bet pirmajame etape 2-4 nusileido finalininkams Finikso „Suns“.

Jei „Timberwolves“ nori antrąsyk iš eilės žaisti atkrintamosiose, lemiamoje akistatoje turės įveikti Naujojo Orleano „Pelicans“ ir Oklahomos „Thunder“ poros laimėtojus.

Nugalėtojams Jamesas per 45 minutes surinko 30 taškų (9/15 dvit., 3/6 trit., 3/3 baudų), 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Timberwolves“ gretose labiausiai išsiskyrė Karlas-Anthony Townsas, kurio sąskaitoje per 41 minutę buvo 24 taškai (6/8 dvit., 2/4 trit., 6/6 baudų), 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30 (10 atk. kam.), Anthony Davisas 24 (15 atk. kam.), Dennisas Schroderis 21.
„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 24 (11 atk. kam.), Mike’as Conley 23, Taureanas Prince’as 14.