Gecevičius apie pusfinalį: „Nematau, kaip italai gali sustabdyti Lietuvą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Danilo Gallinari, Domantas Sabonis ir Jose Alvarado. Osportas.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinė vadinama ryškia favorite olimpinės atrankos pusfinalio akistatoje su Italijos krepšininkais. Nors vyriausiasis rinktinės treneris apie šeštadienio rungtynes kalbėjo itin atsargiai, krepšinio apžvalgininkai nemato kurioje vietoje Italijos rinktinė gali būti pranašesnė už lietuvius.

Lietuvos rinktinės pagrindiniu vedliu turėtų tapti Domantas Sabonis, kuris atrankoje vidutiniškai pelno po 17 taškų ir 20 naudingumo balų.

Pasak buvusio rinktinės žaidėjo Martyno Gecevičiaus, Lietuvos rinktinės esminiu pranašumu susitikime su italais bus greitas krepšinis.

„Kazys Maksvytis gerai pasakė, kad pradžioje reikia apsiginti ir tada bėgti. Faktas, kad tai susiję dalykai. Jeigu žaidžiam su Domantu ir Tadu ketvirtoje, penktoje pozicijoje, tai faktas kad turi bėgti. Nematau, kuris italų didelis žmogus gali juos pavyti.

IŠTRAUKA APIE RUNGTYNIŲ PLANĄ:

Melli ir Gallinari net nebandys, įsivaizduoju, kad skubės grįžti kaip tik gali greičiau po savuoju krepšiu. Taip, italai puolime gali duoti, bet gynyboje tai nėra ypatinga aukštaūgių linija. Matėme, kad Gallinaris gal šešis kartus iš eilės ėjo veidu į krepšį ir provokavo pražangas, bet prieš Lietuvą aš to neįsivaizduoju.“ – laidoje „Rinktinė 24“ kalbėjo krepšininkas Martynas Gecevičius.

Lietuvos rinktinė Puero Rike vykstančioje olimpinėje atrankoje demonstruoja totalų puolimą. Per dvejas rungtynes Kazio Maksvyčio auklėtiniai vidutiniškai pelnė 96,5 taško.

Italijos rinktinė 114 sumetė Bahreinui, tačiau pralaimėtose rungtynėse Puerto Rikui pelnė tik 69 taškus.

Italija neturi jėgos po krepšiu, todėl esminiu išsigelbėjimu jiems turi tapti tritaškiai. Laidos „Rinktinė 24“ vedėjai neabejoja, kad toks ir bus lietuvių planas.

„Net neabejoju, kad tai bus vienas didesnių akcentų – italų tritaškiai. Manau, kad jie tikrai žais du prieš du ir mes tritaškius. Manau, kad tai bus tikrai didžiulis akcentas lietuviams, kad neleistų varžovams mesti laisvų tritaškių.

Ir tada atsitvėrus ir atsikovojus kamuolį bėgti į greitą puolimą. Tai bus didžiulė Lietuvos rinktinės plano dalis. Manau, kad šiose rungtynėse bus labai svarbi rungtynių pradžia, kad nusiimti tą įtampą, ją akcentuoja ir Maksvytis prieš rungtynes. Neleisti italams pradžioje pataikyti tritaškių. Bet aš nematau, kaip čia tie italai per 40 minučių gali sustabdyti Lietuvą.“ – teigė Gecevičius.

Pasidalinti