Gecevičius – apie „Barcos“ pergalės priežastį: „Šaras puikiai pažįsta žalgiriečius“

Šarūnas Jasikevičius ir Rokas Jokubaitis (zalgiris.lt nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ be didesnių vilčių pralaimėjo pirmąjį Eurolygos ketvirtfinalio mačą, tačiau ekspertai įžvelgia didžiulius žaliai baltų rezervus.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį svečiuose 69:91 nepasipriešino „Barcelonai“ bei serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1-3.

„Žalgiris“ turėjo daugybę problemų jau po pirmojo kėlinio, kurį pralaimėjo 13:25. Į pertrauką katalonai išsinešė net 17 taškų persvarą (48:31).

Šarūnas Jasikevičius užčiuopė visas savo mylimiausios komandos silpnybes: nusilpusią perimetro liniją, saviškių patirtį ir užsigrūdinimą lemiamoms kovoms.

Tai pažymėjo ir Eurolygos čempionas Martynas Gecevičius, apsilankęs „15min.lt“ laidoje „Eurolygos diena“.

„Išmetė 13 tritaškių, pataikė 2, – rungtynes analizavo Gecevičius. – Pralaimėjo lentą, leido „Barcai“ įmesti 14 tritaškių iš 26, jie neprameta nė vienos baudos iš 21. Prasta rungtynių pradžia, viskas susidėjo.

„Žalgiris“, mano akimis, sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių, o „Barca“ sužaidė atkrintamųjų rungtynes. Nuo pat pradžios paėmė „Žalgirį“, už kur norėjo paimti. Matosi, kad gerai išskautinę, gerai pasiruošę, išsidalino laiką, buvo lengva Šarui rotuoti. Mano nuomone, visiškai be jokios kovos, „Žalgiris“ turėjo labai daug problemų.

Nėra daug, ką analizuoti. Tu gauni 22 taškais, ieškai pozityvo, kad Giedraitis ar Polonara sužaidė geriau. Kažkokia buvo įtampa atkrintamųjų, bet čia reikėtų pripažinti, kad „Barca“ įvėlė į tą žaidimą, kurį nori įvelti.“

Labai svaraus indėlio serijoje „Žalgiris“ tikisi iš Rolando Šmito, kuris šią vasarą iš Barselonos padarė žingsnį į Kauną. Vis tik pirmasis mačas latviui nenusisekė.

Per 19,5 minutės Šmits įmetė 2 taškus (0/1 dvit., 0/2 trit., 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir aikštę paliko su 0 naudingumo balų.

Gecevičius teigė, jog „Barcelonai“ didžiulį pranašumą suteikia Jasikevičius, pažįstantis daugelį „Žalgirio“ varžovų, ne vieną iš jų ir treniravęs.

„Satoransky ant Ulanovo atrodė nelogiška, nes įžaidėjas prieš puolėją. Tačiau Šaras puikiai pažįsta žalgiriečius, ypač lietuvius, tą patį Šmitą puikiai pažįsta. Šmitas nesužaidė rungtynių, gal kažkoks jaudulys, nes yra žaidęs „Barcoje“, tie visi dalykai gal ir veikia, bet mano akimis, tai neturėtų veikti taip, jog pirmus taškus įmeti trečiame kėlinyje. Visas rungtynes jis sužaidė tikrai prastai, gal net vienas prasčiausių sezone.

Nemanau, kad tai yra atsitiktinumas. Manau, kad Šaras padaro savo skautinimo darbą tikrai gerai, kas yra viena didžiausių jo stiprybių. Matėsi kas ir ką dengia. Rokas Jokubaitis sakė, jog tikėjosi kitokio penketo, bet reakcija buvo gera ir jau pirmajame kėlinyje iškart dominavimas“, – sakė Gecevičius.

Daugiau apie „Žalgirio“ ir Eurolygos įdomybes išgirsite naujoje „Eurolygos diena“ laidoje: