„Gargždų“ bankroto Domino efektas – krentantis lygos prestižas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Teodoro Biliūno nuotr.

Gargždų komandos bankrotas ir pasitraukimas iš „Betsafe-LKL“ ne tik tiesiog palietė klubo žaidėjus ir darbuotojus, bet ir sudavė smūgį lygos prestižui.

Po nesėkme pasibaigusių rungtynių su Kėdainių ekipa Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris Mindaugas Brazys, kalbėdamas apie pamainos Sterlingui Gibbsui paieškas, užsiminė, kad jau dabar situacija žaidėjų rinkoje dėl to yra sudėtingesnė.

„Mes ieškom jau nuo jo išvažiavimo. Situacija sudėtinga. Dabar, po „Gargždų“ bankroto, manau, bus dar sudėtingiau. Žaidėjai dabar truputį jau vengia važiuoti į Lietuvą. Atsirado pasyvumas turguje – jeigu anksčiau būdavo daugiau tų pavardžių, dabar yra mažiau. Bus sudėtinga, bet ieškom.“ 

Laidoje „O, Sportas !“ krepšinio treneris Gintaras Kadžiulis stebėjosi, kad toks vienetinis atvejis gali įtakoti darbo neturinčio žaidėjo sprendimą nevykti į Lietuvą.

„Man tos kalbos gal atrodo perdėtos. Na jeigu sėdi žaidėjas be darbo, tai jis nevažiuos į Lietuvą? Jo alga, tarkime, 3-5 tūkst. Eurų. Nemanau, kad jis turi milijoną pasiūlymų ir renkasi nevažiuoti į Lietuvą. Kam nenutinka? Kitų nemokių klubų kaip ir nėra.

Tikiu, kad kai kurios komandos susiduria su finansiniai sunkumais, bet jeigu taip ir būna, tai jos dažniausiai iki legionierių nenueina. Jei Mindaugas taip sako, o jis su tuo susidūrė, tai tada tikrai labai gaila.“

Martynas Gecevičius, kalbėdamas apie sportinę pusę, teigė, kad labiausiai dėl Gargždų komandos pasitraukimo nukentėjo būtent jo atstovaujama Mažeikiu ekipa bei „Neptūnas“, nes šios ekipos prarado savo iškovotas pergales.

Kalbėdamas apie platesnį vaizdą, Gecevičius net neabejojo, kad istorija krepšinio sluoksniuose nuskambėjo labai plačiai ir tai smūgis Lietuvos krepšinio prestižui.

„Ką sako Brazys – tai yra lygos prestižas. Gal kažkoks žaidėjas su kažkuo pakalbėjo, aišku, kad nuskambėjom per Europą. Vidurį sezono klubai nedažnai bankrutuoja. Esame pakankamai žinoma valstybė krepšinio prasme, pastoviai Top10 Europoje. Faktas, kad tokie dalykai neprideda.

Jeigu ateina komanda ir po pusantrų metų bankrutuoja – niekam nėra gerai. Nei lygai, nei kitoms komandoms, nei miestui, nei savivaldybei, nei tam pačiam savininkui, nei žaidėjams, nei treneriams. Dabar tuos žaidėjus, trenerį ima Jonava. Situacija juokinga, bet graudi. Tokie dalykai nepuošia lygos ir jų turėtų nebūti.“

Pasidalinti