Vilniuje vėl laimėjęs „Lietkabelis“ – per žingsnį nuo bronzos

Džordže Gagičius prieš Wolves (kklietkabelis.lt nuotr.)

Nenado Čanako vadovaujamą Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą nuo LKL bronzos skiria viena pergalė.

Sekmadienio vakarą panevėžiečiai „Twinsbet“ arenoje 91:84 nugalėjo Vilniaus „Wolves“ krepšininkus.

Jeffas Tayloras ir Christianas Mekowulu nepadėjo vilniečiams, Nikola Popovičius – panevėžiečiams.

Serijoje iki trijų pergalių panevėžiečiai jau pirmauja 2-1, be to, lemiamu tapti galintis ketvirtasis mačas antradienį bus žaidžiamas Panevėžyje.

Pergalės atveju medalius „Lietkabelis“ kabintųsi penktą sezoną iš eilės. Geriausias klubo pasiekimas buvo 2016-2017 m. ir 2021-2022 m. sezonuose iškovota antra vieta.

Čanakui tai būtų ketvirta bronza su Panevėžio komanda.

Tuo metu antrą sezoną LKL žaidžiančiam ambicingajam „Wolves“ klubui gresia vėl likti tuščiomis.

Geriau susitikimą pradėjo svečiai, kurie po Gedimino Oreliko tritaškio pirmavo 7:1. Nors Tre‘Shawnas Thurmanas stumtelėjo į priekį „Wolves“, atsaką turėjo ir varžovai – 13:6. Galiausiai rezultatas tapo lygus (15:15), tačiau po pirmojo kėlinio trapią persvarą turėjo svečiai – 24:21.

Tiesa, netrukus vilniečiai išsiveržė į priekį (27:26), o Arnas Beručka, Eigirdas Žukauskas ir Regimantas Miniotas skirtumą augino – 40:33. Nenadas Čanakas paprašė pertraukėlės, bet po jos svečių deficitas tik didėjo – 33:42. Panevėžio komanda galiausiai rengė gerą atkarpą ir skirtumą rėžė iki minimalaus, kokiu ir baigėsi antras ketvirtis – 45:46.

Džordže Gagičius rezultatą persvėrė svečių naudai (47:46), o Deividas Sirvydis bei Orelikas toliau pildė taškų kraitį – 52:46. Šeimininkai priartėjo, tačiau persverti rezultato nepajėgė – 61:63.

Rungtynėse lemiamu tapo ketvirtasis kėlinys, kuriame herojumi tapo Džiugas Slavinskas, po kurio 8 taškų iš eilės „Lietkabelis“ veržėsi į priekį 75:70, „vilkai“ pradėjo desperatiškai gelbėtis netiksliais tritaškiais. Rezultatui esant 79:74, kelis sunkius metimus pataikė Gediminas Orelikas, dvitaškį pridėjo Gabrielius Maldūnas ir likus pustrečios minutės iki mačo pabaigos panevėžiečiai veržėsi į priekį 86:74.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias su 20 taškų buvo, taip pat akovojęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 19 naudingumo balų.

Deividas Sirvydis pridėjo 18 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, „Wolves“ sezono metu palikęs Gagičius pelnė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

6 iš 27 (22 proc.) tritaškius pataikiusius vilniečius į priekį tempė po 16 taškų surinkę Tre’Shawnas Thurmanas (9 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Regimantas Miniotas.

„Wolves“: Regimantas Miniotas ir Tre‘Shawnas Thurmanas (9 atk. kam.) – po 16, Rasheedas Sulaimonas 13, Eigirdas Žukauskas 12.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20, Deividas Sirvydis 18 (1/9 trit., 5 rez. perd.), Džordže Gagičius 14 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 10.