Futbolo žvaigždžių taryba ragina keisti rankos taisyklę ir kovoti su „nardytojais“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Ronaldas Koemanas, Zinedine'as Zidane'as, Jurgenas Klinsmannas. Foto montažas

Rankų taisyklės pažeidimas šių laikų futbole leido komandoms pelnyti daugiau įvarčių, tačiau gali būti, kad į šį pažeidimą ateityje bus žvelgiama kiek atlaidžiau, o griežtesnių baudų sulauks pražangas imituojantys žaidėjai.

Naujai sudaryta UEFA futbolo žvaigždžių taryba paragino permąstyti rankų pažeidimo taisyklę futbole, taip automatiškai sumažinant baudinių ir raudonų kortelių kiekį. 

Komisija, kurioje dirba Fabio Capello, Jurgenas Klinsmannas, Ronaldas Koemanas, Luisas Figo ir Zinedine’as Zidane’as, po steigiamojo posėdžio Nione (Šveicarija) pateikė įvairių rekomendacijų.

Grupė taip pat paragino teisėjus griežčiau elgtis su nardančiais žaidėjais ir ryžtingiau kovoti su tais, kurie bando pelnyti laisvus smūgius ar baudinius naudodami apgaulingus triukus.

UEFA atstovai pareiškė, kad tokios diskusijos su taryba buvo įdomios ir konstruktyvios.

„Tokių puikių futbolo protų susėdimas prie vieno stalo yra ne tik pageidautinas, bet ir būtinas, – po susitikimo pareiškė UEFA vadovas Zvonimiras Bobanas. – Man buvo didelė garbė dalyvauti tokioje diskusijoje. Manau, kad mes radome kelis dalykus, kurie neigiamai veikia žaidimą aikštėje. Rankos taisyklės pažeidimas visada bus diskutuotinas, bet mes galime ji padaryti artimesnį žaidimo tikrai prigimčiai.“

Posėdyje taip pat dalyvavo Rafaelis Benitezas, Petras Čechas, Philippas Lahmas, Michaelis Laudrupas, Javieras Zanetti, Patrickas Vieira, Garethas Southgate’as ir Rudi Volleris.

Valdyba rekomenduoja, kad rankų taisyklės pažeidimas neturėtų būti fiksuojamas, jeigu kamuolys nuo žaidėjo kūno atsimuša į ranką ar plaštaką, ypač jeigu jis neskrieja į vartų plotą.

Taip pat buvo rekomenduota, kad už rankos pažeidimą automatiškai nebūtų rodomas įspėjimas žaidėjui. 

Pasidalinti