Besitęsiančios UEFA ir Super lygos muštynės smėlio dėžėje bei ir vėl apsireiškęs Blatteris

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė

Antradienis Europos futbole buvo pilnas įvykių. Iš pradžių vyko UEFA ir Super lygą atstovaujančios organizacijos A22 susitikimas, o vakare apsireiškė buvęs FIFA vadovas Seppas Blatteris, kuris apkaltindamas save puikiai pareklamavo šiandien pasirodysiančią „Netflix“ dokumentiką.

UEFA ir Super lygos muštynės smėlio dėžėje

Pamenat A22, dar žinomą pavadinimais „tai, kas liko iš Super lygos“ ar „Super lygos zombis“, po vienu skėčiu susiglaudusius tris Europos futbolo klubus? Šis darinys antradienį apsilankė UEFA būstinėje ir gavo beržinės košės.

A22 ten pasirodė tikėdamasi dialogo, tačiau vietoje to gavo lupti. Lupimas truko daugiau nei dvi valandas, o diržą pakaitomis ėmė įvairūs futbolo atstovai: klubų savininkai, dalininkai, fanai, žaidėjai ir t. t.

A22 susitikimą bandė atidaryti pareiškimu, jog neatstovauja Madrido „Real“, „Barcelona“ ir „Juventus“ interesams. Tuo niekas nepatikėjo. Pasak „Independent“, žodis „melagis“ buvo pavartotas ne mažiau nei keturis kartus.

Nepaisant to, po susitikimo A22 pasidalijo pranešimu:

„Tai svarbus signalas Europos klubams ir fanams, kad mums reikia diskusijos ir kad ji yra priimtina.“

O susitikimo išvadą darinys apibūdino taip: „Mūsų susitikimo išvada yra tokia, kad UEFA tenkina status quo“.

UEFA tikriausiai dalyvavo kažkokiame kitame susirinkime, nes jų oficialus pranešimas skambėjo visai kitaip.

„UEFA šiuo metu perklauso susitikimo įrašą, kad suprastų ar kalba eina apie tą patį susirinkimą. Jeigu iš susitikimo ir galima išsinešti kažkokią išvadą, tai ji yra tokia, kad visas Europos futbolas prieštarauja savanaudiškam ir gobšam jų planui.“

Visa tai atrodo juokingai. Ir, žinoma, truputį neramina. A22 Super lygos kūrimą pateikė kaip faktą pareikšdami, jog UEFA „tenkina status quo“. Ir nors ši organizacija porino, jog neatstovauja minėtiems trims klubams, jų svetainėje yra trys palaikymo pareiškimai. Turbūt nelabai sunku atspėti, iš kurių trijų klubų jie atkeliavo.

Kol kas tarp UEFA ir Super lygos vyksta boksas prieš veidrodį. Futbolo artimiausią mėnesį laukia labai svarbūs įvykiai. Pasaulio čempionatas Katare baigsis gruodžio 18 d. Likus trims dienoms iki finalo turėtų pasirodyti Europos teismų sprendimai dėl UEFA ir Super lygos konfliktų.

Jie gali nuspręsti arba tai, kad UEFA yra nederamas monopolis, apimantis ir komercinę, ir reguliuojamąją funkcijas, arba tai, kad niekas neturėtų keistis. Pirmu atveju futbolo lauktų labai įdomūs laikai. Antruoju atveju Super lygos idėja taptų dar labiau abejotina, o A22 tikriausiai reikėtų pasikeisti prekinį ženklą. Ir galbūt vėl vaidinti naują darinį, pasisakantį už Super lygą.

Išsiilgtas Seppas Blatteris apsireiškė vėl

Skandalingasis buvęs FIFA prezidentas Seppas Blatteris išsakė savo nuomonę, kad leisti Katarui rengti pasaulio čempionatą buvo klaida. Kurią, kaip ir daugelį kitų, padarė jis pats.

Sprendimas Katare rengti pasaulio čempionatą buvo priimtas dar 2010 metais. Kai jis turėjo būti vykdomas dar tik po dvylikos metų, greičiausiai niekas taip baisiai nesisielojo. Nei kad jis vyks Katare, kuriame homoseksualumas yra „haram“, nei kad ten pažeidinėjamos žmogaus teisės, nei kad jį reikės įkišti vos įpusėjus sezonui.

Tuo metu FIFA prezidentas buvo Blatteris. Dabar gi pats prancūzas dievagojasi, kad pasielgė neteisingai.

„Tai – per maža šalis. Futbolas ir pasaulio čempionatas yra per dideli Katarui“, – teigė Blatteris, kurio valdymo laikotarpiu FIFA tapo nusikalstama organizacija.

„Tai buvo blogas sprendimas, už kurį esu atsakingas pats, nes tuo metu buvau prezidentas. Platini ir jo UEFA komandos balsai lėmė, kad pasaulio čempionatas atiteko Katarui,“ – nusimesti kaltę bandė Blatteris.

Bet tai buvo vakarykštė diena. Šiandien „Netflix“ platformoje pasirodo dokumentika „FIFA Uncovered“, kurioje bus galima geriau susipažinti su Blatterio ir jo FIFA nusikaltimais bei tuo, kas slėpėsi už sprendimo pasaulio čempionatą rengti Katare.

Pasidalinti