Futbolo desertas: Lietuvos rinktinė priešpaskutinę minutę išplėšė lygiąsias

EČ atranka: Lietuva - Juodkalnija (BNS Foto nuotr.)

Edgaro Jankausko vadovaujama Lietuvos rinktinė 2024 m. Europos čempionato atrankoje buvo ir arti pergalės, ir arti pralaimėjimo, tačiau iš Dariaus ir Girėno stadiono išsivežė tašką.

Ketvirtadienį mūsiškiai Dariaus ir Girėno stadione sužaidė kovingomis lygiosiomis 2:2 su Juodkalnijos futbolininkais. Visi 4 įvarčiai krito per paskutines 20 minučių – 71-ą į priekį išsiveržė lietuviai, tačiau netrukus praleido du įvarčius, kol galiausiai tašką rinktinei išplėšė per pridėtą laiką pasižymėjęs Fiodoras Černychas.

Po keturis mačus savo grupėje sužaidusiems lietuviams tai buvo antras taškas, Miodrago Radulovičiaus auklėtiniams – penktas.

Per visą pirmąjį kėlinį grėsmingų atakų susikurti nepavyko nė vienai komandai. Lietuviai jame kamuolį kontroliavo ilgiau (56-44) proc., tačiau varžovai atliko daugiau smūgių – 3-6. Visgi į vartų plotą komandoms pavyko iššauti tik po kartą, tačiau tie smūgiai vaisių nedavė.

EČ atranka: Lietuva – Juodkalnija (BNS Foto nuotr.)

Antrajame kėlinyje komandoms jau pavyko kurtis pavojingesnes progas, o 57-ą minutę kamuolys galiausiai kirto Edvino Gertmono ginamų vartų liniją. Visgi Nikola Krstovičiaus tikslus smūgis po VAR peržiūros buvo anuliuotas.

Po šio epizodo Dariaus ir Girėno stadionas įgavo antrąjį kvėpavimą, o 71-ą minutę galiausiai lietuviams pavyko pasižymėti – vos nuo suolo pakilęs Fiodoras Černychas išrašė precizišką perdavimą Gyčiui Paulauskui, o šis ramiausiai nuginklavo varžovų vartininką.

Visgi įgyta persvara ilgai neišsilaikė, o tuo 78-ą minutę pasirūpino vienu lietimu kamuolį į kampą pasiuntęs Krstovičius.

Netrukus Lietuvos rinktinė sugėrė dar vieną apmaudų smūgį – priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę po kampinio pasižymėjo viena didžiausių Juodkalnijos žvaigždžių Stefanas Savičius.

Tačiau per anksti pergalę patikėję juodkalniečiai prisvilo patys – 94-ą minutę didvyriškai rezultatą išlygino Černychas.

Primename, kad Lietuva FIFA reitinge užima 144-ą vietą, o Juodkalnija – 71-ą.

Po sugrįžimo prie rinktinės vairo Jankauskui dar nepavyko iškovoti pergalės. Tiesa, atnaujintame Dariaus ir Girėno stadione kol kas mūsų komanda pralaimėjimo nepatiria. Prieš tai taip pat lygiosiomis 1:1 sužaista su Bulgarija.

Sekmadienį Jankausko komandos Dariaus ir Girėno stadione laukia dar viena akistata su 25-ą vietą FIFA reitinge užimančia Serbija.