Futbolas namo negrįš: ispanai – naujieji Europos futbolo karaliai

Nusileido Europos futbolo čempionato uždanga. Visas turnyro rungtynes laimėjusi Ispanijos rinktinė rekordinį, ketvirtą kartą tapo žemyno čempionais.

Luiso De La Fuentes auklėtiniai 2:1 palaužė Anglijos rinktinę ir keturis metus galės vadintis stipriausia Europos futbolo komanda.

Ispanai senojo žemyno pirmenybėse triumfavo po dvylikos metų pertraukos, o viso tai jau ketvirtas jų toks titulas. Daugiau jokiai kitai rinktinei nėra pavykę tiek kartų triumfuoti pirmenybėse.

Taip pat La Roja tapo pirmąja rinktine, vienose pirmenybėse laimėjusia 7 mačus.

Nugalėtojai pirmenybėse viso pelnė 15 įvarčių. Iki šiol geriausias rezultatas priklausė Prancūzijai, kuri 1984 metų čempionate įvarčius mušė 14 kartų.

Rodri buvo pripažintas geriausiu pirmenybių žaidėju, o Yamalis – geriausiu jaunuoju futbolininku.

Lamine Yamalis, kuriam vakar sukako 17 metų, tapo jauniausiu visų laikų didžiųjų futbolo turnyrų finalų žaidėju.

Pirmajame kėlinyje vyravo gana atsargus žaidimas. Nors net 66 procentus žaidimo laiko kamuolį kontroliavo ispanai, bet nieko pavojingesnio sukurti nepajėgė.

Itin užtikrintai su ispanų talentais Yamaliu ir Nico Williamsu tvarkėsi Anglijos rinktinės krašto gynėjai Luke’as Shaw ir Kyle’as Walkeris.

Pirmas smūgis į vartų plotą įvyko tik per teisėjo pridėtą laiką. Philas Fodenas po puikaus Declano Rice’o perdavimo sugebėjo nukreipti kamuolį į vartus, bet didesnių problemų Unai Simoniu nesukėlė.

Po pertraukos sužaidus vos kiek daugiau nei minutę Ispanų jaunųjų talentų tandemas sukūrė įvartį. Yamalis atidavė savo savo ketvirtą rezultatyvų perdavimą turnyre, o antruoju savo įvarčiu pasižymėjo Williamsas.

Į priekį išsiveržę ispanai apsukų nemažino – įpusėjus kėliniui puikią progą turėjo tas pats Yamalis, tačiau jo pažeme smūgiuotą kamuolį atmušė Jordanas Pickfordas.

Vis tik anglai atlaikė Ispanijos futbolininkų atakų bangą ir sužaidus 72 minutes po Jude’o Bellinghamo perdavimo rezultatą išlygino prieš kelias minutes ant vejos pasirodęs Cole’as Palmeris.

Ispanai atsigavo po lengvo šoko ir vėl perėmė perėmė iniciatyvą. Jų pastangos vaisių davė sužaidus 87 minutes. Po Marco Cucurelos perdavimo iš krašto kamuolį į vartus iš arti pasiuntė Mikelis Oyarzabalis.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę nuo išlyginamojo įvarčio ispanus išgelbėjo Dani Olmo, galva atmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

Ispanai rungtynėse kamuolį kontroliavo 63 procentus žaidimo laiko. Link varžovų vartų jie atliko 14 smūgių, o anglai – 9. Į vartų plotą skriejo 5 ispanų smūgiai ir 3 anglų.