FPL startas: kuriuos žaidėjus vertėtų turėti savo komandoje?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Erling Haaland. Fantasy Premier League nuotr.

Jau penktadienį Mančesteryje startuos stipriausiu pasaulio čempionatu tituluojama Anglijos „Premier“ lyga, o kartu su ja – ir futbolo fanų dievinamas „Fantasy Premier League“ žaidimas. Prieš jo pradžią kviečiame pažvelgti į žaidėjus, kuriuos vertėtų turėti savo komandose.

Vartininkai

Nuo to laiko, kai Unai Emery perėmė „Aston Villa“ komandos vairą, mažiau įvarčių „Premier“ lygoje praleido tik trys komandos. Todėl galima svarstyti apie 12 kartų „sausus“ vartus išsaugojusį Emiliano Martinezą. Su Argentinos rinktine pasaulio čempionu tapęs vartininkas kainuoja kiek mažiau už tokius „Premium“ vartininkus kaip Alissonas, Edersonas ar Nickas Pope’as (visi kainuoja 5,5 mln.), be to, artėjantį sezoną gali susirinkti nemažai taškų už atremtus 11 metrų baudinius.

Dar pigesnis variantas yra prie „Fulham“ praeitą sezoną prisijungęs Berndas Leno. Antroje sezono dalyje buvęs „Arsenal“ vartų sargas demonstravo puikią formą ir kainuoja tik 4,5 mln.

Gynėjai

„Aš jo žaidime nematau trūkumų. Jis turi viską“, – taip praeitą sezoną apie Sveną Botmaną atsiliepė „Newcastle“ strategas Eddie Howe. Pirmoje sezono dalyje „Newcastle“ komanda pririnko nemažą „sausų“ vartų skaičių, o Botmanas buvo kone centrinė šio pasiekimo figūra. Iš viso praeitą sezoną Botmanas surinko 129 taškus ir kainuoja tik 4,5 mln.

Trentas Alexanderis-Arnoldas, ko gero, yra vertas tų 8 mln., ypač atsižvelgiant į tai, kiek taškų pririnko per paskutinius du sezono mėnesius. Visgi ir kitame kainos polyje yra gana patrauklių pasirinkimų.

Į „Premier“ lygą grįžtančio Jordano Beyerio kaina atrodo labai patraukliai – vos 4 mln. Turėti tokį žaidėją, kuris turėtų daugelyje rungtynių pasiūlyti bent 2 taškus, ant atsarginių žaidėjų suolo tikrai verta. „Sheffield United“ George’as Baldockas ir „Luton Town“ Amarai’i Bellas yra kitos patrauklios opcijos už tą pačią kainą.

Svenas Botmanas (Scanpix nuotr.)

Saugai

Mohamedas Salah „Premier“ lygą drebina nuo pat atvykimo į „Liverpool“ 2017 metais. Pernai jis vėl tapo daugiausiai taškų surinkusiu saugu, tačiau kiekvienais metais atsiranda abejojančių, jog egiptietis nesugebės pakartoti tokių rezultatų. Jeigu šiai grupei priklausote ir jūs, aštuntadalį biudžeto kainuojančiam Salah yra pigesnių alternatyvų.

„Arsenal“ atakų lyderiais tapę Bukayo Saka ir Martinas Odegaardas kainuoja visais 4 milijonais mažiau – 8,5 mln.

Martinas Odegaardas (Twitter nuotr.)
Martinas Odegaardas (Twitter nuotr.)

Vertėtų pagalvoti ir apie „Manchester United“ atstovų Marcuso Rashfordo (9 mln.) ir Bruno Fernandeso (8,5 mln.) kandidatūras.

Mėgstantys rizikuoti į komandą gali pasikviesti perspektyvųjį „Brighton“ saugą Kaoru Mitoma, kainuojantį tik 6,5 mln. Tokia kaina už žaidėją, pernai surinkusį 138 taškus, atrodo gana adekvačiai.

Puolėjai

Erlingas Haalandas po neįtikėtino praeito sezono yra brangiausias žaidėjas visoje „Fantasy Premier League“. Ir visgi jį savo komandose turi kone 9 iš 10 žaidėjų (86,8 proc.). Neturėdami jo savo komandose paprasčiausiai atsidurtumėme rimtoje diskomforto zonoje, ypač žinant puolėjo galimybes ir šaltakraujiškumą.

Manchester City pergalės kalviai Bernardo Silva ir Erlingas Haalandas (AP-SCANPIX nuotr.)
Manchester City pergalės kalviai Bernardo Silva ir Erlingas Haalandas (AP-SCANPIX nuotr.)

Rekordinį sezoną su 36 įvarčiais sužaidęs Haalandas kainuoja 14 mln. ir yra vertas kiekvieno iš jų. Visgi toks pirkinys reikalauja susiveržti diržus kitur.

Čia gali pagelbėti toks puolėjas kaip „Brighton“ 18-metis Evanas Fergusonas, kainuojantis daugiau nei dvigubai mažiau ne tik už Haalandą, bet ir „Tottenham“ puolėją Harry Kane’ą (12,5 mln.) – 6 mln. Tiesiogiai (tiksliu smūgiu ar rezultatyviu perdavimu) prie įvarčio Fergusonas praeitą sezoną prisidėdavo kas 119 minučių, o šiemet gali tapti puikiu papildymu prie brangesnių puolėjų.

Grįžtant prie dvejojančių dėl Salah, puiki „Liverpool“ komandos alternatyva gali tapti Darwinas Nunezas, kainuojantis tik 7,5 mln. Jurgeno Kloppo komandos gerbėjai šį sezoną iš urugvajiečio tikisi daug, o pats žaidėjas rodė tikrai solidžią formą kontrolinėse rungtynėse.

Savo FPL lygą turi ir tinklapis O, Sportas. Prie jos prisijungti galite paspaudę šią nuorodą.

Pasidalinti