Fortūnos vaikas Southgate’as – apie lemtingą keitimą 94-ą minutę ir Bellinghamo gražuolį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Garethas Southgate'as (Scanpix nuotr.)

Su Anglijos rinktine tik per plauką į Europos čempionato ketvirtfinalį patekęs Garethas Southgate’as prabilo apie vėlyvą, tačiau lemiamą Ivano Toney įmetimą į aikštę ir anglų kailį išgelbėjusį Jude’o Bellinghamo įvartį.

Sekmadienio vakarą Southgate’o vadovaujama komanda dar 95-ą minutę prieš slovakus atsilikinėjo 0:1, tačiau tuomet fantastišką įvartį per save pelnė Madrido „Real“ komandos lyderis Jude’as Bellinghamas.

„Galiu įsivaizduoti, kaip visi reaguos nepaisant to, kad laimėjome. Norime būti geresni, neketinu to slėpti. Tačiau mūsų aistra ir charakteris šiandien buvo matomi plika akimi“, – kalbėjo Southgate’as.

Išplėšę pratęsimą, anglai jame netruko veržtis į priekį, kai tikslų smūgį galva atliko Harry Kane’as.

Be šių dviejų gelbėtojų dėmesys krypo ir į Toney, kurį ant suolo atsilikinėjęs Southgate’as laikė iki pat 94 minutės. Būtent „Brentford“ puolėjas atliko kepštelėjimą galva prieš Kane’ui pelnant pergalingą įvartį.

„Žinojau, kad jis pyks ant manęs, tačiau jam pasakiau, jog tai gali būti jo momentas“, – savo labai vėlyvą keitimą aiškino Anglijos rinktinės strategas.

„Du žaidėjus, kurie galiausiai mušė pergalingus įvarčius, buvo galima keisti likus 15 minučių iki mačo pabaigos, nes jie atrodė visiškai nusikalę. Tačiau žinojau, ką jie gali padaryti net ir būdami tokioje situacijoje, ir tai jie įrodė dar kartą.“

Dar vieną ne kokį pasirodymą surengę anglai Europos čempionato ketvirtfinalyje susitiks su čempionų titulą gynusius italus išmetusia Šveicarija, grupių etape atėmusia taškus ir iš vokiečių.

Pasidalinti