Finišas su ašaromis:  Hamiltonas po trejų metų laimėjo formulės 1 etapą

Lewisas Hamiltonas. X nuotr.

Dramatiškose ir itin permainingose formulės 1 etapo lenktynėse Didžiojoje Britanijoje triumfavo trasos šeimininkas Lewisas Hamiltonas iš „Mercedes“ komandos.

Paskutinį kartą Hamiltonas formulės 1 etapą buvo laimėjęs 2021 metais Saudo Arabijoje.

Geriausią laiką kvalifikacijoje pademonstravęs kitas „Mercedes“ komandos atstovas George‘as Russellas 33 rate dėl automobilio gedimo buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių.

Hamiltonas devintą kartą karjeroje laimėjo Silverstouno lenktynėse ir pagal šį rodiklį pralenkė legendinį Michaelį Shumacherį.

Iš viso 7 kartus formulės 1 čempionas laimėjo jau 104 etapą karjeroje.

„Tai paskutinės mano lenktynės šioje trasoje su šia komanda. Esu tikrai sujaudintas, labai ilgai laukiau to. Džiaugiuosi, kad tai padariau šioje trasoje.“ – kalbėjo Hamiltonas.

Antras finišo liniją kirto čempionato lyderis Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ komandos.

Sportininkas po finišo pripažino, kad lenktynių pirmoje pusėje nesitikėjo užimti prizinės vietos, tačiau tai leido padaryti geri komandos sprendimai laiku keistis padangas.

Trečias finišavo dar vienas britas Lando Norrisas iš „McLaren“ komandos. Ketvirtoje vietoje liko jo komandos draugas Oscaras Piastris.

Penktą vietą užėmė „Ferrari“ atstovas Carlosas Sainzas.

Šeštoje pozicijoje antrą kartą iš eilės finišavo Nico Hulkenbergas iš „Haas“ ekipos.

Toliau išsirikiavo Lance‘as Strollas, Fernando Alonso, Alexanderis Albonas ir dešimtas Yuki Tsunoda.