Finalo serijoje – tragiški „Žalgirio“ legionierių rodikliai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kevarrius Hayes, Brady Manek, Edmond Sumner, Demetre Rivers. Osportas.lt foto montažas

Kauno „Žalgiris“ moka didelius pinigus legionieriams, kad šie savo gebėjimais padėtų apginti titulą Lietuvos krepšinio lygoje. Tačiau finalo serijoje su „Rytu“ atvykėlių statistiniai rodikliai žaliais baltiems tapo sunkiausiu inkaru.

Apie tai, kad komandai kur kas labiau reikalingas sėkmingas nei yra Kevarriuso Hayeso žaidimas prabilo ir komandos vyriausiasi treneris Andrea Trinchieri. Amerikietis žūtbūtiniame mūšyjs su „Rytu“ per 90 minučių kovos vidutiniškai pelno po 5 taškus ir nuo lentos renka vos po 3 atšokusius kamuolius.

Hayeso +/- rodiklis yra -6. Naudingumas siekia vos 5 balus. Nors „Žalgirio“ vidurio puolėjas nežibėjo akistatoje su „Lietkabeliu“, jo naudingumo balų vidurkis pusfinalio serijoje siekė 12,3.

Dar skurdžiau atrodo Brady Maneko pasirodymas. Krepšininkas su kuriuo buvo pratęsta sutartis pirmose finalo rungtynėse gavo pasireikšti vos 12 minučių. O antrose trenerio sprendimu iš vis nepasirodė aikštėje. Įdomu, kad pats Trinchieri norėjo pratęsti sutartį su žaidėju.

Manekas į „Ryto“ krepšį įmetė dvitaškį ir vieną baudą. Iš viso surinko 3 naudingumo balus.

Sunkiai suvokiama ir kito brangaus komandos žaidėjo Edmondo Sumnerio statistika. Per dvi finalo rungtynes sudėjus buvęs NBA žaidėjas turi minus 5 naudingumo balus. Pirmose finalo rungtynėse pelnė 6 taškus, antrose 4.

Susumavus Sumnerio +/- statistiką akistatoje su „Panevėžiu“ ir „Rytu“ bendroje sumoje gaunasi -8 taškai.

Nors Demetre Riversas viešai ne kartą pareiškė, kad savo žaidimu sieks įsitvirtinti „Žalgirio“ komandoje, finale jis vidutiniškai pelno po 6 taškus, renka po 4 naudingumo balus. Susumavus +/- rodiklius finale gaunasi -8. Nors „Žalgiriui“ iškritus Keenanui Evansui gyvybiškai reikalingi taškų rinkėjai, Riversas nesugeba pasinaudoti tokia galimybe.

Rolandas Šmitas turi pateisinamą priežastį, jis žaidžia su sulaužytu kairės rankos pirštu, tačiau ir statistikoje tai atsispindi. Aukštaūgis iš Latvijos, kuris kalbama rinkoje yra vertas milijono eurų per sezoną, finale vidutiniškai pelno po 4 taškus ir renka po 3,5 naudingumo balų. Šmito +/- rodiklis finale sudėjus abejas rungtynes yra -15.

„Žalgirio“ legionierių naudingumo vidurkiai Betsafe-LKL finale sudėjus abejas rungtynes:

Hayes – 5

Rivers – 4

Šmits – 3,5

Manek  – 1,5

Sumner – minus 2,5

Šią statistiką legionieriai turės galimybę pagerinti trečiose finale rungtynėse pirmadienį.

Pasidalinti