Finalas ketvirtfinalyje: pragarą išgyvenęs „Real“ baudiniuose išmetė „Man City“

Real futbolininkai (Scanpix nuotr.)

Daugiausiai intrigų kėlusiame Čempionų lygos ketvirtfinalyje savo kelionę link titulo pratęsė Carlo Ancelotti vadovaujami Madrido „Real“ futbolininkai.

Karališkasis klubas kovoje tarp dviejų pagrindinių turnyro favoritų po baudinių serijos (4:3) pranoko „Manchester City“ futbolininkus.

Pirmasis komandų susitikimas prieš savaitę baigėsi reto grožio lygiosiomis 3:3.

„Real“ Čempionų lygos pusfinalyje susitiks su Miuncheno „Bayern“ futbolininkais, kitą porą sudarys „Paris Saint-Germain“ bei Dortmundo „Borussia“ ekipos.

„Man City“ šiemet gynė Čempionų lygos nugalėtojos titulą ir kėsinosi padaryti tai, ką iki šiol buvo pavykę padaryti tik jų ketvirtfinalio varžovams – nugalėtojais tapti dukart iš eilės.

Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Real“ griebėsi kitokios taktikos nei prieš savaitę „Santiago Bernabeu“ stadione. Ancelotti auklėtiniai nuo pirmų minučių atidavė iniciatyvą varžovams ir stengėsi daryti tai, kuo garsėja pastarąjį dešimtmetį – regzti pavojingas kontraatakas.

Viena iš tokių vaisių subrandino labai greitai – į puolimą žaibiškai nulėkusių „Real“ žaidėjų gretose pakartotiniu bandymu pasižymėjo Rodrygo.

Šis įvartis rungtynių dinamikos pernelyg nekeitė. „Man City“ toliau kontroliavo kamuolį ir rengė atakas, tačiau jų bandymai dažniausiai atsimušdavo į pagrindiniu varžovų gynybos ramsčius – vartininką Andriyų Luniną ir vidurio gynėją Antonio Rudigerį. Būtent ukrainiečio ir vokiečio duetas labiausiai prisidėjo prie to, kad „Real“ saugotų pranašumą iki pat antrojo kėlinio vidurio.

Tuo metu visiškai apgultiems „Real“ futbolininkams pradėjo akivaizdžiai stigti jėgų. Be kamuolio žaidęs karališkasis klubas nuo maždaug 65-os minutės ne tik nesurengė pavojingos kontraatakos, bet ir retai kada įveikdavo vidurio liniją.

Galiausiai „Man City“ savo pasiekė po to, kai Guardiola pakeitė Jacką Grealishą ir į aikštę leido Jeremy Doku. Šis jau netrukus sukėlė sumaištį varžovų aikštelėje, o nuo Rudigerio dėkingai atšokusį kamuolį į „Real“ vartus nukreipė Kevinas De Bruyne.

Belgas netrukus turėjo dar vieną puikią progą, tačiau jo smūgis iš 13 metrų praskriejo šiek tiek virš vartų. „Real“ futbolininkams pavyko atsilaikyti ne tik iki antrojo kėlinio pabaigos, bet ir pratęsime, o akistata pirmą kartą tarp šių komandų persikėlė į baudinių seriją.

Ją užtikrintai pradėjo pratęsime Erlingą Haalandą keitęs Julianas Alvarezas, o Luka Modričiaus mėginimą atrėmė Edersonas. Netrukus tiesiai į vartininką kamuolį sukirto Bernardo Silva, o Jude’as Bellinghamas lygino rezultatą.

Luninas sėkmingai atrėmė ir Mateo Kovačičiaus mėginimą, o madridiečius į priekį išvedė Lucas Vasquezas.

Nors daugiau Guardiolos auklėtiniai baudiniuose neklydo – mušė ir Philas Fodenas, ir vartininkas Edersonas -, jiems reikėjo ir varžovų klaidos. Madrido klubas po Modričiaus nevykusio bandymo daugiau nesudrebėjo ir į pusfinalį žengė po užtikrinto Rudigerio smūgio.

Mančesterio klubas iš viso rungtynėse atliko net 30 smūgių, iš kurių 10 skriejo į vartų plotą. „Real“ suorganizavo 8 smūgius ir 3 į vartų plotą (visus juos – pirmajame kėlinyje).

Pirmą ir vienintelį kampinį karališkasis klubas pakėlė tik besibaigiant pirmajam pratęsimui. „Man City“ kamuolį nuo kampinio gairelės smūgiavo 18 kartų.