Filadelfijoje – kosminis Embiidas, Niujorke – 280 taškų lenktynės

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Joelis Embiidas (USA Today Sports-SCANPIX nuotr.)

Filadelfijos „76ers“ lyderis Joelis Embiidas sužaidė geriausias karjeros rungtynes, o Niujorke įvyko 280 taškų rungtynės.

Embiido vedami „76ers“ (7-7) savo aikštėje 105:98 nugalėjo Jutos „Jazz“ (10-5) .

Kamerūnietis per 37 minutes suvertė 59 taškus (18/23 dvit., 1/5 trit., 20/24 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo 7 ir perėmė 1 kamuolį, padarė 5 klaidas ir 5 kartus prasižengė.

Embiiddas per mažiau nei 24 valandas sugebėjo pelnyti 101 tašką. Sekmadienio mače su „Hawks“ jis pelnė 42 taškus.

Filadelfijos ekipos vedlys tapo pirmuoju NBA žaidėju nuo to laiko, kai buvo pradėti skaičiuoti blokai (1973-74 m.), surinkusiu bent 50 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 blokus.

Tai tapo penktu rezultatyviausiu rezultatu „76ers“ klubo istorijoje, kuris nusileidžia Alleno Iversono 2005 m. vasario 12 d. pelnytiems 60 taškų. Wiltui Chamberlainui priklauso trys geriausi rodikliai: 68 (1967 m. gruodžio 16 d.), 65 (1966 m. vasario 7 d.) ir 62 (1966 m. kovo 3 d.).

Beje, šiąnakt tai nebuvo vienintelis bent 50 taškų pasirodymas – 51 tašką varžovams atriekė Klivlando „Cavaliers“ gynėjas Dariusas Garlandas.

„76ers“: Joelis Embiidas 59 (11 atk. kam., 7 blk.), Tyrese’as Maxey 18, Tobiasas Harrisas 8.
„Jazz“: Malikas Beasley 18, Lauri Markkanenas (10 atk. kam.) ir Colinas Sextonas po 15.

Fantastinius puolimo rodiklius galima buvo išvysti Niujorke, kur Oklahomos „Thunder“ (6-7) rezultatu 145:135 nugalėjo vietos „Knicks“ (6-7).

Nugalėtojai demonstravo pavydėtiną taiklumą – pataikė 55 iš 88 metimų (62,5 proc.). „Knicks“ rodikliai taip pat buvo geri (48/97 met., 49,5 proc.).

Komandos nuo pat pradžių demonstravo spartų tempą, o Niujorko komanda per pirmąjį ketvirtį pelnė 48 taškus – tai didžiausias sezono rezultatas per vieną ketvirtį. „Knicks“, kurie pirmavo 13 taškų, per pirmąjį ketvirtį pataikė 64,5 proc. metimų iš žaidimo, 4 iš 7 tritaškių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų bei atliko 20 metimų.

„Thunder“ pasiekė sezono rekordą, antrajame ketvirtyje pelnydama 43 taškus, o trečiajame ketvirtyje šį rodiklį pakartojo. Antrajame ketvirtyje „Thunder“ pataikė 74 proc. metimų ir 12 taškų deficitą pavertė 6 taškų persvara.

Tai buvo trečios iš eilės Oklahomos klubo rungtynės, kai jie pelno 130 arba daugiau taškų.

Nugalėtojams Shai Gilgeous-Alexanderis per 36 minutes surinko 37 taškus (11/19 dvit., 2/3 trit., 9/10 baudų), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

„Knicks“ ekipoje Camas Reddishas per 32,5 minutės pasižymėjo 26 taškais (8/12 dvit., 2/5 trit., 4/4 baudų), 3 atkovotais kamuoliais ir 2 rezultatyviais perdavimais.

„Knicks“: Camas Reddishas 26, Juliusas Randle’as 25 (10 atk. kam.), Immanuelis Quickley 24, Jalenas Brunsonas 17.
„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexanderis 37 (13/22 met.), Lu Dortas ir Joshas Giddey (10 atk. kam., 12 rez. perd.) po 24, Jeremiah Robinsonas 17.