Fenomenalus Kuzminsko pasirodymas pateko į Čempionų lygos metraščius

Mindaugas Kuzminskas (AEK nuotr.)

Mindaugas Kuzminskas tapo vos šeštuoju krepšininku FIBA Čempionų lygos istorijoje, pasiekusiu 40 taškų žymą rungtynėse.

Kuzminsko šou rungtynių pabaigoje neišgelbėjo Atėnų AEK nuo pralaimėjimo po trijų pratęsimų Holono „Hapoel“ ekpai, rezultatu 108:112.

Verta pastebėti, kad Kuzminskas po trijų kėlinukų buvo surinkęs vos 8 taškus. Ketvirtajame ketvirtyje Mindaugas sumetė net 13 iš komandos pelnytų 20 taškų, o per pratęsimus lietuvis surinko 19, likusi komanda – 12 taškų.

Iki Kuzminsko tik 5-iems žaidėjams yra pavykę sumesti 40 ar daugiau taškų rungtynėse. Rezultatyviausią pasirodymą 2018-2019 sezone užfiksavo Keiferis Sykesas – 43 taškai. Klaipėdos Neptūnui atstovavęs Jimmy Baronas 2016-2017 sezone suvertė 42 taškus, tiek pat yra įmetęs ir Martinas Zeno. Braianas Angola praėjusiame sezone buvo surengęs 41 taško pasirodymą, o po 40 yra įmetę Rionas Brownas ( 2016-2017) ir Mindaugas Kuzminskas.

Lietuvis dar rungtynėse sugriebė 11 kamuolių ir viso surinko 36 naudingumo balus. Jo komandai tai buvo ketvirta nesėkmė iš tiek pat galimų Top 16 etape. AEK nebeturi šansų žengti į turnyro ketvirtfinalį.