Fanų meną įvertinęs Maksvytis: „Šachmatai šiandien galėjo būti geresni“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Arnas Butkevičius (BNS Foto nuotr.)

Antrose Eurolygos rungtynėse iš eilės iš duobės su Kauno „Žalgiriu“ išsikapstęs Kazys Maksvytis prabilo apie kokybės trūkumą, komandą prikėlusį Arno Butkevičiaus dėjimą ir stringantį naujoką.

Penktadienį Maksvyčio vadovaujama komanda tik po spurto 18:3 ketvirtajame kėlintje 79:74 parbloškė Belgrado „Crvena Zvezda“ ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

„Sveikinimai mūsų gerbėjams ir komandai. Labai malonu sugrįžti į savo areną. Laimėjome rungtynes, tačiau nesu patenkintas kokybe ir amerikietiškais kalneliais, kurių nesukontroliavome. Antrame ir trečiame kėliniuose žaidėme blogai, bet išlikome rungtynėse sunkių pastangų ir gynybos dėka. Galiausia radome tinkamus taikinius ir žaidėjus bei laimėjome rungtynes.“

– Tapote ketvirtųjų kėlinių komanda, kas juose pasikeičia?

– Manau, kad visų pirma atsirenkame žaidėjus, su kuriais žaidžiame, kažkiek jau nebūna kur trauktis. Norėtųsi, kad taip žaistume visus keturis kėlinius, bet kol kas nepavyksta išgauti tos kokybės. Dėl pirmo kėlinio galima kažkiek prisiimti atsakomybės, ilgai laikėme pagrindinius žaidėjus ir gana greitai pakeitėme visą penketą, o pakilus nuo suolo yra gana sunku įsivažiuoti iš karto. Gavosi tokia duobelė po gero starto. Aš patenkintas, kad mes laimime tuos ketvirtus kėlinius, bet norėtųsi visas rungtynes stabiliau žaisti.

– Kaip jums patiko tas „Žalgirį“ prikėlęs Arno Butkevičiaus dėjimas?

– Labai, nes, visų pirma, sumažinome skirtumą, be to, į žaidimą įsijungė Arnas, kuris iki tol buvo gana pasyvus.

– Ar matėte prieš rungtynes „Green White Boys“ iškeltą jūsų plakatą?

– Mačiau, smagu, nors šiandien tie šachmatai galėjo būti geresni.

– Kalbant apie keitimus, ko labiausiai pasigendate iš nuo suolo kylančių žaidėjų?

– Kažkiek trūksta stabilumo, pasitikėjimo, dar neatsirenkame situacijų. Turėjome gynybinį ir puolimo planą, kuriuos žaidėjus atakuoti, su kuriais deriniais, ir to trūko. Natūralu, nes sezono pradžia, kad ir išlikęs branduolys. Keli žaidėjai įsijungė į komandą, ir vėl lipdome savo stilių, savo branduolį. Kol kas nepavyksta išlaikyti vienodo žaidimo tempo, nepavyksta išnaudoti daug žaidėjų, dėl to antroje rungtynių pusėje susiaurinome rotaciją ir rezultatas pagerėjo.

– Su kokiais sunkumais susiduria naujokai Brady Manekas ir Nazarethas Mitrou-Longas?

– Visų pirma, nauja komanda, gal ir kantrybės bei savo momentų išlaukimo trūksta. Brady pirmas išėjimas irgi nebuvo idealus, kažkiek forsavo savo metimus, mes ir patys turime jo labiau ieškoti, metikui reikia surasti situacijų. Čia ne tik jo, bet ir mūsų problema. Antroje pusėje jis jau išlaukė ir tie metimai atėjo pas jį. Jis yra ir geras užbaigėjas ir iš po krepšio, atletiškas pakankamai, sprogstantis, nors toks ir neatrodo. Jis padaro savo darbą ir pataiko lemiamus metimus. Nazas, manau, turėtų labai tikti mūsų stiliui, bet mums reikia būti kantriems.

– Ar Maneko šaltas veidas po dėjimo kažkiek nustebino?

– Jis emocijų ir nerodo, yra gana uždaro tipo ir nereikia norėti, kad būtų kitoks. Kad jis gali įdėti efektingai, mes matėme tiek greitame puolime, tiek pakėlus kamuolius į orą. Žaidėjai dar irgi nėra įpratę jo ieškoti, bet jis turi ilgas rankas ir gana gerai šoka.

– Ar kantrybės reikia ir su Keenanu Evansu? Gal tie lūkesčiai buvo per daug užkelti po pirmų rungtynių?

– Taip, būkime realistai, bus dar tų bangavimų ir Keeanano žaidime, nes pauzė nemaža. Svarbu, kad jis yra ir duok Dieve, kad jis išautų kas antrose rungtynėse. Visų pirma, gerai, kad jis yra sveikas ir gali žaisti.

– „Crvena Zvezda“ po pirmųjų trijų kėlinių turėjo 19 puolime atkovotų kamuolių. Ar čia aukštaūgių problema?

– 6 kamuoliai buvo komandiniai, kur keli žaidėjai šoko ir kamuolys išėjęs į užribį atiteko varžovams. Turime būti geresni kaip komanda, varžovai po apsikeitimų dažnai turėjo ūgio pranašumą. Tai jau ne pirmas kartas. Šį tašką turime stipriai pagerinti, nes tiek puolime atkovotų kamuolių yra didžiulis skaičius.

– Ar 4 blokus atlikęs Hayesas dėjo žingsnelį į priekį gynyboje?

– Manau, kad taip. Ir gynyboje, ir puolime. Turėjo mikrotraumelių, bet jau pasiruošime atrodė labai neblogai. Manau, kad kaip areną išjudino Arno dėjimas, taip Kevarriuso 2 blokai taip pat suteikė energijos.

– Šmitas dažniau rinkosi kapotis po krepšiais, kiek patiko jo energija?

– Jį sunku sustabdyti vienas prieš vieną, jis gali žaisti po krepšiu, gali mesti tritaškius. Vienu metu žaidimas laikėsi ant jo ir Edgaro Ulanovo. Antrasis jo sezonas, jis sužaidė geras rungtynes ir tampa lyderiu.

– Į kurią lentyną Eurolygoje galima dėti priekinę liniją su Hayesu ir Šmitu?

– Nežinau, ne man vertinti, mes džiaugiamės, kad turime tokius žaidėjus komandoje.

Pasidalinti