Fantastiškas Evansas „Žalgiriui“ laimėjo paskutinių minučių dramą Valensijoje

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
BC Zalgiris Kaunas X nuotr.

Keenans Evansas surengė tritaškių vakarėlį, o Kauno „Žalgiris“ dramatiškoje kovoje 84:79 palaužė „Valencia“ ekipą.

Rungtynių herojus Evansas lemiamame kėlinuke pelnė 11, o viso suvertė 24 taškus (6/9 trit.) ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečiai puikiai pradėjo rungtynes – per pirmas 9 min pataikė visus 7 metimus “iš žaidimo” ir visas 10 baudų. Pirmą kartą vadovaujant Trinchieri rungtyne starto penkete ryžungtynes pradėjo Dovydas Giedraitis. Gynėjas per nepilnas 4 minutes surinko 4 taškus ir 6 naudingumo balus. Žalgiriečiai pirmą ketvirtį laimėjo 27:21.

Sėkmingą pasirodymą puolime „Žalgiris“ tęsė ir antrame kėlinuke. Ulanovas ir Šmitas iki pertraukos sumetė po 10 taškų, o kauniečiai dvitaškių metė net trigubai daugiau nei tritaškių (12/18 dvit. ir 3/6 trit.).

Varžovų komandos strategas Alexas Mumbru iki pertraukos panaudojo visus 12 krepšininkų, o net 10 Valensijos komandos žaidėjų pasižymėjo taškais. Tarp taškų nepelniusių žaidėjų liko Kevinas Pangosas, kuriam tai buvo debiutas Eurolygoje naujoje komandoje.

8 „Žalgirio“ klaidos, po kurių Ispanijos komanda pelnė 13 taškų, neleido susikurti didesnio pranašumo ir į pertrauką komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 6 taškais – 42:48.

Po pertraukos kauniečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o šeimininkai tuo pasinaudoję spurtavo 15:6 ir įpusėjus ketvirčiui jau turėjo 3 taškų persvarą – 57:54. „Žalgiris“ sugebėjo sustbadyti įsibėgėjančius varžovus, Edmondas Sumneris tritaškiu pelnė paskutinius taškus kėlinuke ir Valensijos pranašumas liko 2 taškai – 64:62.

Trečiame ketvirtyje žalgiriečiai išmetė 7 tritaškius ir 6 dvitaškius.

Sužaidus 3 minutes paskutiniame kėlinuke Evanso tritaškis vėl išvedė žalgiriečius į priekį 2 – 67:66. Už minutės Brady Manekas smeigė tritaškį ir pranašumas tapo jau 4 taškai – 72:68. Tada savo žodį tarė Semi Ojeleye. Jis smeigė tritaškį, sumetė dvi baudas, išprovokavo Šmito nesportinę pražangą puolime ir vėl išvedė „Valencia“ į priekį – 74:72.

Fantastišką tritaškį smeigė Evansas, Ulanovas pridėjo 2 taškus ir žalgiriečiai vėl priekyje – 77:74. Brandonas Daviesas baudos metimais sumažino atsilikimą iki minimalaus, tačiau liepsnojęs Evansas įsūdė šeštą savo tritaškį ir žalgiriečiai, likus žaisti pusantro min. atitrūko 4 taškais – 80:76.

Rezultatui esant 80:78, teisėjai skyrė techninę pražangą tritaškį metusiam Evansui, kuris koja kliudė varžovą. Varžovai priartėjo iki minimalaus atsilikimo, o kamuolys liko „Žalgiriui“ likus žaisti 20 sek.

Manekas nieko nelaukė ir pataikė greitą dvitaškį, taip padidindamas atotrūkį iki 3 taškų likus žasiti 15 sek. Ojeleye prametė tritaškį, o Ulanovas realizavo baudas ir „Žalgiris“ iškovojo dramatišką pergalę – 84:79.

Tik 1 naudingumo balu nuo Evanso atsiliko komandos kapitonas Ulanovas. Jis neprametė nei vieno metimo ir surinko 14 taškų (4/4 dvit., 6/6 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir 22 naudingumo balus.

Varžovų komandoje naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Brandonas Daviesas. Buvęs žalgirietis įmetė 18 taškų (5/10 dvit.), sugriebė 5 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Pangosas ant parketo praleido 16 min. ir surinko 3 taškus, 4 asmenines pražangas ir -2 naudingumo balus.

Komandų statistika rungtynėse buvo beveik identiška – „Žalgiris“ laimėjo kovą dėl kamuolių 30:29, varžovai atliko 3 perdavimais daugiau (15:12), abi komandos suklydo po 16 kartų. Didžiausias skirtumas buvo metant iš toli. Ispanijos komanda pataikė tik 5 tritaškius iš 17 (29,4 proc.), o kauniečiai realizavo 9 metimus iš 23 (39,1 proc.).

„Žalgiris“: Evansas 24, Ulanovas 14, Rolandas Šmitas 12 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 11 (5/7 dvit.), Manekas 8 (1/3 trit.), Giedraitis 6 (6/6 baud.), Sumneris 5, Lukas Lekavičius 4 (2/6 dvit., 0/2 trit.).

„Valencia“: Daviesas 18, Chrisas Jonesas 13 (4 rez. perd., 4 klaid.), Ojeleye 9 (0/3 dvit., 1/3 trit.), Damienas Inglisas 8, Jaredas Harperis 7, Stefanas Jovičius 7.

Dvigubą savaitę Kauno komanda pratęs Ispanijoje. Penktadienį laukia mačas su Barselonos ekipa.