Fantastiškame finale „Žalgirio“ triumfas

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kauno „Žalgiris“ po fantastiško finalo tapo Lietuvos čempionu. Erikas Ovčarenko/BNS foto

Kauno „Žalgiris“ įspūdingame Lietuvos krepšinio lygos finale nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir susigrąžino čempiono titulą.

Paskutines penktąsias serijos rungtynes Kazio Maksvyčio auklėtiniai po permainingos kovos laimėjo 97:87 ir seriją 3-2.

Finalo susitikimą sėkmingiau pradėjau svečiai. „Ryto“ krepšininkai pataikė keturis tritaškius iš šešių ir įgijo šešių taškų persvarą.

Tačiau Isaiah Tayloro vedamas „Žalgiris“ sugebėjo greitai atsitiesti. Amerikietis pirmame ketvirtyje pelnė net 12 taškų, o aikštės šeimininkai po pirmo ketvirčio atsiliko vienu tašku – 23:24.

Antro ketvirčio pradžioje Tayloras pelnė dar keturis taškus ir Kauno aistruolių dideliam džiaugsmui aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 27:24. Nors ir turėjo pertrauką, Giedrius Žibėnas iškart paprašė minutės pertraukėlės.

Pagal tokį pat įtemptą scenarijų klostėsi ir antras kėlinys, kuriame nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės nei trijų taškų persvaros.

Besibaigiant pirmai pusei užfiksuotas ir konfliktas. Marcusas Fosteris nutarė atsistoti prie „Žalgirio“ atsarginių ir galimai pasiklausyti ką kalba varžovai. Tai išaukė apsistumdymą su Edgaru Ulanovu, tačiau į didesnį konfliktą situacija neišaugo.

Antra pusė prasidėjo Elvaro Fridrikssono šou. Islandas per nepilnas dvi minutes pelnė 9 „Ryto“ taškus ir svečiai susikrovė 8 taškų persvarą.

Sužaidus dar tris minutes „Žalgiris“ atkarpą laimėjo 12:2 ir jau pirmavo dviem taškais.

Nors Vilniaus krepšininkai dar kartą turėjo penkių taškų persvarą, Luko Lekavičiaus tritaškis trečio ketvirčio pabaigoje išvedė „Žalgirį“ į priekį 70:69.

Drama tęsėsi iki pat ketvirto kelinio pabaigos, vienai komandai įgijus trijų atakų pranašumą jis labai greitai išgaruodavo iki vienos. Likus žaisti tris minutes po Fosterio tritaškio rezultatas buvo lygus 84:84.

Tačiau paskutinės minutės priklausė Kauno komandos gynėjui Taylorui. Po kelių sėkmingų reidų jis padidino „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų ir  Maksvyčio treniruojama ekipa šventė įspūdingą pergalę.

Tayloras iš viso rungtynėse pelnė net 32 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

Paskutiniąsias finalo rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 tūkstančių aistruolių, paskutinį kartą tiek jų susirinkusių buvo 2012 metais.

„Žalgiris“ LKL čempionu tapo 24 kartą komandos istorijoje.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 32 (11/16 dvitaškių, 5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 16 (4 atk. kam.), Rolandas Šmitas ir Ignas Brazdeikis po 11, Edgaras Ulanovas 8.

„Rytas“: Kendale’as McCullumas 20, Marcusas Fosteris 17 (3/7 tritaškių, 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 13, Margiris Normantas 9 (4 per. kam., 4 klaidos).