Slouko naktis: fantastinėse spurtų lenktynėse triumfavusi PAO išlygino seriją

Panathinaikos (Euroleague.net nuotr.)

Atėnų „Panathinaikos“ ir Tel Avivo „Maccabi“ ketvirtfinalio serijoje užfiksuota dar viena drama, kurioje šįkart stipresni buvo Ergino Atamano auklėtinai.

Mariaus Grigonio atstovaujama ekipa ketvirtadienį savo žiūrovų akivaizdoje „Maccabi“ nugalėjo 95:79 ir išlygino serijos rezultatą – 1-1.

PAO pergalė reiškia, jog Belgrade komandoms reikės žaisti abu mačus, o jeigu Serbijoje komandos taip pat pasidalys po pergalę, lemiamoms rungtynėms serija sugrįš į OAKA areną.

Trečiosios komandų rungtynės vyks artėjantį antradienį.

Ketvirtadienį „Maccabi“ vertėsi be pirmose rungtynėse šlaunies raumenį pasitempusio rezultatyviausio savo žaidėjo Wade’o Baldwino, „Panathinaikos“ negalėjo padėti Juancho Hernangomezas.

PAO į pergalę tempė karjeros rungtynes sužaidęs Kostas Sloukas, surinkęs 29 taškus, 3 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus.

34-erių veteranas pataikė 4 iš 7 tritaškių bei 8 iš 9 dvitaškių.

Jam tai buvo rezultatyviausios rungtynės karjeroje. Prieš tai Slouko rekordas Eurolygoje buvo 26 taškai.

Rungtynės Atėnuose ketvirtadienį prasidėjo atkakliai, tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui užsikūrė įspūdingas spurtų vakarėlis. „Panathinaikos“ pirmaujant 14:12, „Maccabi“ bėgo į priekį 13:2.

Visgi svarbus lūžis įvyko antrojo kėlinio viduryje, kai rezultatui esant 38:38 Kostas Sloukas smeigė tritaškį, Joshas Nebo tuo pat metu po krepšiu smogė varžovui į veidą, gavo nesportinę pražangą, o Ioannis Papapetrou pataikė ne tik abi baudas, bet ir tritaškį. Per vieną poziciją „Panathinaikos“ į varžovų krepšį suvertė 8 taškus.

Apskritai nuo to laiko, kai „Maccabi“ pirmavo 36:30, PAO per antrą trečią kėlinius surengė spurtą 26:3 ir pirmavo 56:39.

Kai jau atrodė, jog Atamano komanda perlaužė rungtynes, dar vieną galingą atkarpą per trečio kėlinio pabaigą ir ketvirto pradžią suorganizavo „Maccabi“. Izraelio klubas pelnė 12 taškų be atsako ir prie varžovų priartėjo per 3 taškus (68:71).

Visgi tuomet lyderystės ėmęsi Sloukas ir Mathiasas Lessort’as surengė spurtą 13:2 ir per likusias pusketvirtos minutės „Maccabi“ sugrįžti nepajėgė.

Grigonis ketvirtadienį sužaidė kuklias rungtynes. Per 18 minučių gynėjas iš Lietuvos pelnė 2 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 4 naudingumo balus.

Nugalėtojams 15 taškų pridėjo Papapetrou, 14 – Dinosas Mitoglou.

„Maccabi“ komandoje 18 taškų, 6 rezultatyviais perdavimais ir 21 naudingumo balu pasižymėjo Lorenzo Brownas, 12 taškų pelnė Antonius Clevelandas, 12 – Jake’as Cohenas, 10 iš jų pelnęs pirmame kėlinyje.