Fantastinė kulminacija: herojiškas Calathesas pratęsime atvedė Šarą į finalo ketvertą

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Stambulo Fenerbahče (Euroleague.net nuotr.)

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ komanda pratęsime sukūrė naują istoriją ir dramatiškai žengė į Eurolygos finalo ketvertą Berlyne.

Trečiadienio vakarą 48-erių lietuvio vadovaujama Turkijos komanda paskutinėmis sekundėmis 80:79 nugalėjo „Monaco“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-2.

Dar likus minutei iki mačo pabaigos „Monaco“ pirmavo 68:67, tačiau tuomet tritaškį nuo lentos pataikė Scottie Wilbekinas. Visgi lyderio vaidmens ėmęsis Ellie Okobo gerai prasiveržė link krepšio ir lygino rezultatą. Saša Obradovičiaus ekipa sėkmingai apsigynė, tačiau to paties Okobo šūvis paskutinėmis sekundėmis tikslo nepasiekė.

Pratęsimą monakiečiai pradėjo Mike’o Jameso tritaškiu, tačiau po kelių sėkmingų atakų priekyje jau buvo „Fenerbahče“. Okobo baudos lėmė dar vieną pirmavusios komandos pasikeitimą, netrukus Monako ekipos komandos persvara pasiekė ir tris taškus (77:74).

Likus paskutinei pratęsimo minutei, antrą tritaškį devintuoju bandymu pataikęs Nickas Calathesas lygino rezultatą. Į rezultatyvią varžovų ataką graikas atsakė dar vienu tolimu metimu, o paskutinėje „Monaco“ atakoje išmušęs kamuolį nulėmė ginčą. Jį ir rungtynes laimėjo Stambulo ekipa.

„Fenerbahče“ ne tik užsitikrino kelialapį į finalo ketvertą, bet ir tapo pirma komanda istorijoje, lemiamą atkrintamųjų mačą laimėjusia varžovų tvirtovėje.

Iki šiol visus 19 lemiamų serijos rungtynių buvo laimėjusios tos komandos, kurios žaidė namuose.

Eurolygos pusfinalyje Šaro auklėtiniai gegužės 24 dieną susitiks su Atėnų „Panathinaikos“, taip pat 3-2 nugalėjusia Tel Avivo „Maccabi“.

Tarp keturių geriausių Jasikevičius pateko penktą kartą karjeroje. „Fenerbahče“ – pirmą sykį nuo pat 2019 m.

Tuo metu „Monaco“ į jį siekė patekti antrą kartą iš eilės. Pernai Obradovičiaus komanda Kaune pasidabino bronzos medaliais.

Mačo herojumi tapęs Calathesas iš viso surinko 14 taškų, 6 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 9 naudingumo balus. 14 taškų pridėjo ir Wilbekinas.

Stambulo komandos X faktoriumi be Calatheso tapo ir 23-ejų Tarikas Biberovičius, pataikęs tris tritaškius, pelnęs 13 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Nuo pralaimėjimo „Monaco“ neišgelbėjo ir dar vienas puikias serijos rungtynes sužaidęs Donatas Motiejūnas, surinkęs 16 taškų, 7 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, rezultatyvų perdavimą ir 21 naudingumo balą.

„Karas“ ir „šunų peštynės“ – tokiais epitetais visos serijos metu mėtėsi Jasikevičius. Lemiamos serijos rungtynės nebuvo išimtis.

Per pirmas keturias rungtynių minutes pelnyti tik 8 taškai, o priekyje 6:2 buvo Jonathano Motley sugrįžimo sulaukusi „Fenerbahče“. Visgi tuomet Jasikevičiaus komanda pradėjo klysti bei šaudyti pro šalį. Per pirmą kėlinį Stambulo ekipa net 8 kartus prarado kamuolį ir nepataikė nė vieno tritaškio.

Nuo pirmojo kėlinio vidurio iki trečiojo pabaigos-ketvirto pradžios, kai spurtavo 10:0, Šaro komanda buvo besivejančios kailyje. Lemiamame kėlinyje įsivyravo kova taškas į tašką, o pagrindinio laiko išaiškinti nugalėtojui nepakako.

Pratęsime pirmieji į priekį veržėsi monakiečiai, tačiau Calatheso didvyriškas žaidimas lėmė „Fenerbahče“ pergalę.

„Monaco“ komandoje už Motiejūną rezultatyviau žaidė tik Jamesas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 20 naudingumo balų.

Okobo pridėjo 15 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.