Fantastinė drama pusfinalyje: „Žalgirį“ nuo pralaimėjimo išgelbėjo Hayeso metimas

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Lietkabelis - Žalgiris (zalgiris.lt nuotr.)

Visas rungtynes Panevėžyje strigęs Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ tik paskutinėmis sekundėmis išvargo pergalę ir prie LKL finalo priartėjo per žingsnį.

Ketvirtadienio vakarą antrosiose pusfinalio rungtynėse žalgiriečiai 90:89 palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-0.

Dar likus kiek mažiau nei 6 sekundėms Deivido Sirvydžio metimą taisęs Džordže Gagičius panevėžiečius vedė į priekį 88:87, tačiau žalgiriečiams pavyko suregzti rezultatyvią ataką – dideles pajėgas Keenano Evanso metimui stabdyti metęs „Lietkabelis“ po krepšio paliko laisvą Kevarriusą Hayesą, o šis sugebėjo išmesti pergalingą kamuolį likus 0,4 sek. iki finalinės sirenos.

Tiesa, „Žalgirio“ centras prieš sugaudamas kamuolį galėjo stumtelti Džiugą Slavinską.

Lemiamomis tapti galinčios trečiosios komandų rungtynės vyks sekmadienį „Žalgirio“ arenoje.

Šios poros nugalėtojas LKL finale susitiks su kažkuria iš sostinės – „Ryto“ arba „Wolves“ – komanda. Šioje serijoje 1-0 pirmauja antrą sezoną čempionate žaidžiantys Nedo Pacevičiaus auklėtiniai.

„Lietkabelis“ ir antrosiose rungtynėse vertėsi be Liutauro Lelevičiaus ir Nikola Popovičiaus, tačiau susigrąžino solidžiai žaidusį Dovį Bičkauskį.

Pirmuosius penkis mačo taškus susirinko „Žalgirio“ krepšininkai, tačiau tuomet „Lietkabelį“ atgaivino du tikslūs Gedimino Oreliko tritaškiai. Jų veteranas pirmajame kėlinyje pataikė tris, o jo, Deivido Sirvydžio ir VYtenio Lipkevičiaus pastangomis panevėžiečiai išsiveržė į priekį 20:12.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo atkarpa 8:3 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 30:19 -, tačiau tuomet „Žalgiris“ spurtavo 8:0. Visgi Sirvydžio ir Oreliko duetas ilgąją pertrauką panevėžiečiams leido pasitikti su minimalia persvara – 39:38.

Pirmoje mačo dalyje „Lietkabeliui“ Sirvydis sumetė 14 taškų, Orelikas – 12. „Žalgirio“ krepšininkus į priekį tempė keturis tritaškius pataikęs ir 14 taškų surinkęs Keenanas Evansas. Iš komandos draugų žalgirietis sulaukė nedaug pagalbos, o pirmą dalį su minusiniu naudingumo balų skaičiumi baigė net 4 „Žalgirio“ žaidėjai – Rolandas Šmitas, Demetre Riversas, Brady Manekas ir Tomas Dimša.

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelis“, kurio gretose iššovė prieš tai nė taško nepelnęs Bičkauskis, suvertęs 10 taškų ir surinkęs 13 naudingumo balų. Daugiausia jo pastangomis „Lietkabelis“ į lemiamą ketvirtį žengė turėdamas 7 taškų persvarą – 68:61.

Lemiamo ketvirčio starte Sirvydis sumetė abi baudas, bet tuomet „Žalgiris“ spurtavo 18:4, o šios atkarpos pagrindiniu autoriumi tapo žalgiriečių kapitonas Edgaras Ulanovas.

Likus 40 sekundžių iki mačo pabaigos Orelikas pataikė tritaškį ir kauniečių persvarą aptirpdė iki 1 taško – 86:85. Evansas kitoje atakoje atliko kelis netikslius metimus, tačiau jo klaidas taisė Kevarriusas Hayesas, paskutinėmis sekundėmis darkart tapęs komandos herojumi.

„Žalgirį“ į pergalę tempęs Evansas surinko 27 taškus, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus ir atkovotą kamuolį bei 32 naudingumo balus.

Jam geriausiai talkino 4 iš 4 tritaškių pataikęs Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis, pridėję po 14 taškų. 13 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų surinko Ulanovas.

Šeimininkų ekipos neišgelbėjo puikūs Sirvydžio ir Oreliko pasirodymai. Abu jie pelnė po 19 taškų, o veteranas dar ir atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus. Jo komandos draugas atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 17 naudingumo balų.