Fantastika: 7 taškus per 25 sekundes suvertęs Maxey išgelbėjo „76ers“ sezoną

Tyrese'as Maxey (Scanpix nuotr.)

Karjeros rungtynes sužaidęs Tyrese’as Maxey išgelbėjo Filadelfijos „76ers“ komandą nuo sezono pabaigos.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Nicko Nurse’o auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 112:106 nugalėjo Niujorko „Knicks“ krepšininkus ir sušvelnino atsilikimą serijoje.

Dabar jos rezultatas yra 2-3, o šeštosios rungtynės bus žaidžiamos Filadelfijoje.

Rungtynių herojumi šiąnakt tapo rezultatyviausias karjeros rungtynes atkrintamosiose sužaidęs Maxey. „76ers“ atsilikinėjant 96:90, gynėjas per paskutines 25 sek. suvertė 7 taškus ir išplėšė pratęsimą.

Jame pirmus penkis taškus iš eilės pelnė Jalenas Brunsonas, bet Filadelfijos komanda tuomet spurtavo 9:0, o šį spurtą tritaškiu vėl užkūrė Maxey. Rezultatui esant 116:116, bet paskutinę minutę Nurse’o komanda laimėjo 6:0, o paskutinius du taškus vėl pelnė Maxey.

Iš viso gynėjas rungtynėse pelnė 46 taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius. Trigubu dubliu pasižymėjęs Joelis Embiidas jam talkino geriausiai – 19 taškų, 16 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Tiek pat taškų pridėjo ir Tobiasas Harris.

Labiausiai patobulėjusiu sezono žaidėju anksčiau rinktas Maxey tapo daugiausiai taškų išgyvenimo rungtynėse pelniusiu „76ers“ krepšininku istorijoje. Prieš tai šis rekordas priklausė legendiniam Alenui Iversonui, kuris 2001 m. Rytų konferencijos finalo septintosiose rungtynėse prieš „Bucks“ pelnė 44 taškus.

„Knicks“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir dar vienos puikios Brunsono rungtynės. „Knicks“ įžaidėjas suvertė 40 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 3 kamuolius.

Joshas Hartas pasižymėjo 18 taškų, 9 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais. OG Anunoby pelnė 17 taškų ir sugriebė 6 kamuolius.