Evanso šou: „Žalgiris“ Eurolygoje startavo dramatiškai patiesdamas „Virtus“

Keenanas Evansas (zalgiris.lt nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujama Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygos sezoną pradėjo dramatiška pergale.

Ketvirtadienį Keenano Evanso traukiami kauniečiai išvykoje 82:79 patiesė Bolonijos „Virtus“ krepšininkus.

Pernai italus „Žalgiris“ nugalėjo abu kartus. Per pastarąsias septynerias komandų tarpusavio rungtynes svečiai jose triumfavo tik du kartus ir abu sykius tai padarė „Žalgiris“.

Maksvytis kartu už nesėkmę pasaulio čempionato kovoje dėl 5 vietos atkeršijo Lucai Banchi, kuris „Virtus“ vairą perėmė iš Sergio Scariolo. Italui tai buvo pirmosios Eurolygos rungtynės po šešerių metų pertraukos.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais namie prieš Belgrado „Crvena Zvezda“.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo gera gynyba ir po pirmų 5 minučių pirmavo 10:2, tačiau likusią atkarpą „Virtus“ laimėjo 21:5 ir antrą ketvirtį pasitiko turėdama 8 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje po spurto 9:0 „Virtus“ įgijo rekordinį 15 taškų pranašumą , tačiau „Žalgiris“ kėlinį užbaigė atkarpa 12:2 ir išlaikė kovinį atstumą – 37:42.

Po pertraukos „Žalgiriui“ greitai pavyko išlyginti rezultatą (44:44), bet kėlinio viduryje „Virtus“ vėl spurtavo 14:2 ir išsiveržė į priekį 12 taškų.

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms Luca Banchi auklėtiniai tebepirmavo 73:67, bet tuomet kauniečiai pabėgo 10:0, o šis spurtas tapo lemiamu.

Pergalę likus 30 sekundžių iki mačo pabaigos Evansas smeigė žudikišką tritaškį ir „Žalgiriui“ iškovojo pergalę.

Po Achilo sausgyslės traumos atsigavęs Evansas su 25 taškais buvo rezultatyviausias rungtynėse. Gynėjas taip pat atkovojo 4 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

11 taškų kauniečiams pridėjo Edgaras Ulanovas, 10 – Rolandas Šmitas.

„Virtus“ gretose rezultatyviausiai žaidė centras Jordanas Mickey, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. Tornike Shengelia pridėjo 17 taškų.