Evanso neužteko: lemiamu metu sustojęs „Žalgiris“ krito Belgrade

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
KK Partizan X nuotr.

Kauno „Žalgiris“ lemiamame rungtynių ketvirtyje paleido Belgrado „Partizan“ krepšininkus ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 81:72.

Dviejų taškų atsilikimą prieš paskutinį rungtynių kėlinuką turėjusi Lietuvos komanda, per pirmas 7 minutes sugebėjo pelnyti tik 5 taškus, kuriuos visus surinko Keenanas Evansas. Ketvirtą kėlinuką žalgiriečiai pralaimėjo 20:13.

PJ Dozieras sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje – jis antrą kartą šiame sezone surinko 23 taškus.

„Žalgiris“ pralaimėjo jau 15 dvikovą ir su 8 pergalėmis lieka 16 vietoje. Iki įkrintamųjų zonoje esančių komandų kauniečiai atsilieka jau 4 pergalėmis. Į šią zoną pateko Belgrado ekipa, kuriai tai buvo 12 pergalė Eurolygoje.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo rungtynes – du tritaškius po Ulanovo perdavimų smeigė Evansas, du kartus Punterį apvogė ir taškus iš po krepšio pelnė Dovydas Giedraitis, o po Biručio taškų su pražanga su rezultatas tapo 13:3.

Varžovų komandoje lyderio vaidmens ėmėsi PJ Dozieras – amerikietis surinko 15 iš pirmų 18 komandos taškų rungtynėse. Ketvirčio pabaigoje Kauno komanda ėmė klysti ir audringai sirgalių palaikomi „Partizan“ priartėjo – 22:26.

Sužaidus daugiau nei 6 minutes antrame ketvirtyje Zachas LeDay išlygino rungtynių rezultatą – 34:34. Likus žaisti pusę minutės Punteris pelnė savo pirmuosius taškus rungtynėse ir pirmą kartą išvedė rungtynių šeimininkus į priekį – 45:43.

Po pertraukos rungtynių tempas sulėtėjo – vyravo fiziškas krepšinis ir ilgos atakos. Įpusėjus kėlinukui tritaškį pataikė puikias rungtynes žaidęs Zachas Leday ir Belgrado komandos persvara tapo rekordinė – 51:47.

Žalgiriečiai toliau strigo puolime, taškų nepelnė daugiau nei 3 minutes ir Obradovičiaus auklėtiniai grėsmingai nutolo – 55:47. Taškų badą nutraukė tritaškį per Bruno Caboclo rankas įsmeigęs Evansas. Brady Manekas pasekė komandos draugo pavyzdžiu ir priartino „Žalgirį“ iki 2 taškų. Toks skirtumas išsilaikė iki kėlinuko pabaigos – 61:59

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem netaikliais Maneko tritaškiais ir 4 Franko Kaminsky taškais – 65:59. Tada trečią kamuolį iš Punterio pavogė Giedraitis ir Evansas pelnė taškus iš po krepšio, į ką vėl taškais atsakė su keturiomis pražangomis rungtyniavęs Kaminsky.

Žalgiriečiai vėl pradėjo strigti kai vietoje Evanso ant parketo komandos atakoms dirigavo Lukas Lekavičius ir Trinchieri netruko grąžinti lyderį į aikštelę.

Dozieras pelnė taškus su Ulanovo pražanga ir serbai vėl atitrūko – 69:61. Lemiamo ketvirčio lyderis Kaminsky baudos metimais skirtumą padarė dviženkliu. Rolando Šmito dėjimas likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes priartino Kauno komandą iki 8 taškų – 77:69, tačiau arčiau priartėti Lietuvos komandai nepavyko.

Komandos rungtynėse užfiksavo labai panašią atkovotų, perimtų ir prarastų kamuolių statistiką. Ryškiausiai mačo šeimininkai išsiskyrė atakuodami iš dviejų taškų zonos – serbai pataikė net 25 dvitaškius iš 33 (75,8 proc.).

Vėl puikų asmeninį pasirodymą surengė Evansas. Komandos lyderis surinko 25 taškus (4/9 trit.), perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

„Partizan“: Dozieras 23 (8/10 dvit., 2/2 trit., 4 rez. perd., 24 naud.), Leday 21 (5/7 dvit., 1/1 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam., 32 naud.), Kaminsky 12 (5/5 dvit.), Punteris 8 (5 atk. kam., 5 kl.), Jamesas Nunnally 7 (0/4 trit.), Aleksa Avramovičius 7 (1/5 trit.).

„Žalgiris“: Evansas 25 (3/7 dvit., 4/9 trit., 7/7 baud.), Laurynas Birutis 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Šmitas 9 (6 atk. kam., 4 kl.), Giedraitis 7 (2/3 dvit., 1/1 trit., 3 per. kam.), Kevarrius Hayesas 6, Arnas Butkevičius 4, Lekavičius 4 (1/5 dvit.), Ulanovas 3, Manekas 3 (1/4 trit.).

Kitą, dvigubą Eurolygos savaitę, „Žalgiris“ abu mačus žais namuose. Nemuno saloje lankysis Stambulo „Anadolu Efes“ ir Atėnų „Panathinaikos“ su Mariumi Grigoniu.