Evanso netekęs „Žalgiris“ „sausai“ susitvarkė su „Lietkabeliu“ ir žengė į finalą

Keenanas Evansas (zalgiris.lt nuotr.)

Savo lyderio Keenano Evanso netekęs Kauno „Žalgiris“ į „Betsafe-LKL“ finalą žengė tiesiausiu keliu.

Sekmadienio vakarą Andrea Trinchieri vadovaujami žalgiriečiai 88:79 nugalėjo „Lietkabelį“ ir pusfinalio seriją laimėjo „sausai“.

Finale žalgiriečiai susitiks su dviejų sostinės komandų – „Ryto“ ir „Wolves“ poros nugalėtoja. Šioje serijoje rezultatas yra lygus 1-1, o trečiasis mačas „Twinsbet“ arenoje bus žaidžiamas rytoj.

Šią „Žalgirio“ pergalę apkartino Evanso trauma. Trečio kėlinio pabaigoje bandydamas stabdyti Deivido Sirvydžio metimą žalgiriečių lyderis susižeidė kelį.

Netrukus paaiškėjo, jog areną ant neštuvų palikęs Evansas greitosios automobiliu išgabentas į ligoninę.

Sulig tuo pačiu epizodu dėl Sirvydžiui skirtos pražangos protestavęs panevėžiečių treneris Nenadas Čanakas užsidirbo antrą techninę pražangą ir turėjo palikti aikštelę

„Lietkabelį“ „Žalgiris“ šį sezoną nugalėjo visus septynis kartus – triskart reguliariajame sezone, kartą KMT finale ir dabar tris sykius pusfinalio serijoje.

Finale Trinchieri komanda sieks 25-ojo LKL nugalėtojų titulo.

Rungtynių pradžioje kova vyko nerezultatyviai, tačiau apylygiai – 7:7. Kai Laurynas Birutis suteikė žalgiriečiams simbolinę persvarą, ją kaip mat nubraukė Gedimino Oreliko tritaškis – 10:9. Lygią kovą iliustravo ir galutinis pirmo ketvirčio rezultatas – 18:18.

Pirmaujanti komanda kito nuolat. Deividas Sirvydis kiek padidino svečių pranašumą (27:23), tiesa, Lukas Lekavičius rezultatą išlygino – 29:29. Jis toliau svyravo abiejų ekipų pusėn, tačiau antrąjį kėlinį geriau užbaigė „7bet-Lietkabelis“, pirmavęs 44:39.

Po pertraukos panevėžiečių pranašumą didino Džordže Gagičius (46:39), bet jis ir vėl tirpo, kai Keenanas Evansas bei Birutis lygino rezultatą – 46:46. Galiausiai šeimininkai tęsė gerą atkarpą ir išsiveržė į priekį (52:46), bet situaciją apkartino Evanso trauma.

Po trijų ketvirčių kauniečiai pirmavo 63:54, o ketvirtajame kėlinyje jiems beliko neiššvaistyti persvaros. „Žalgiris“ rodė užtikrintumą (72:59) ir nors „Lietkabelis“ rezultatą švelnino (78:86), pergalę pasiekė šeimininkai.