Europos taurėje – tobulas kėlinys, karjeros rekordai ir komandinė „7Bet-Lietkabelio“ pergalė

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
kklietkabelis.lt nuotr.

Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ namuose priėmė iki tol tik vieną pralaimėjimą Europos taurės turnyre patyrusius Burgo Breso JL krepšininkus.

Idealų ketvirtį puolime sužaidę panevėžiečiai įveikė svečius iš Prancūzijos rezultatu 100:96 ir iškovojo 2 pergalę Europos taurėje.

„Lietkabelis“ per pirmą rungtynių kėlinuką neprametė nei vieno metimo ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 30:14. Panevėžiečiai pataikė visus 8 mestus tritaškius – po du įmetė Gediminas Orelikas, Deivydas Sirvydis ir Paulius Valinskas.

Antro kėlinuko didžioji dalis priklausė svečiams iš Prancūzijos. Geriausiai kamuolius vagianti komanda turnyre vertė panevėžiečius klysti ir priartėjo iki 2 taškų – 37:35.

Vis tik „Lietkabelis“ sugebėjo dar kartą spurtuoti. Sirvydis užbaigė rungtynių pusę taškais po prasiveržimo ir įtvirtino komandos pranašumą – 47:39.

Sirvydžio ir Valinsko vedami panevėžiečiai 3 ketvirtyje dar sugebėjo padidinti atotrūkį nuo varžovų – 72:61.

Varžovams priartėjus iki 4 taškų tritaškį smeigė Orelikas ir Panevėžio komanda buvo priekyje 85:78 likus žaisti 3 minutes.

NBA klubų skautų stebimas Zaccharie Risacheras įmetė tritaškį likus žaisti 38 sekundes ir priartino Burgo ekipą iki 2 taškų – 92:90.

Paskutinėmis sekundėmis komandos keitėsi baudų metimais. Tikslesni buvę panevėžiečiai išsaugojo pranašumą ir iškovojo pergalę – 100:96.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje sužaidė net 2 „7Bet-Lietkabelio“ krepšininkai.

Sirvydis pelnė 27 taškus (5/7 dvit., 2/3 trit., 11/11 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus. Ankstesnis Deivydo rezultatyvumo rekordas buvo 21 taškas.

Popovičiaus sąskaitoje – 15 taškų (6/10 dvit.). Iki tol serbų aukštaūgis daugiausiai buvo pelnęs 14 taškų.

Net 5 Panevėžio komandos žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių. Orelikas pelnė 18 taškų (3/6 trit.), Valinskas pridėjo 15 taškų (4/5 trit.) ir 4 rezultatyvius perdavimus. Martynas Varnas įmetė 12 taškų.

Burgo JL gretose Risacheras surinko 18 taškų (3/4 trit.), 40mečio Earlo Rowlando sąskaitoje – 15 taškų ir 5 rezultatyvūs perdavimai. Bryce’as Brownas pelnė 16 (4/7 trit.), Isiaha Mike’as – 13, Godwinas Omenaka – 12 taškų.

Lietuvos komanda rungtynėse klydo net 18 kartų, tačiau įspūdingai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė 12 iš 20 panevėžiečių tritaškių.

Kitas rungtynes „7Bet-Lietkabelis“ vėl žais namuose – į Panevėžį atvyksta Ankaros „Turk Telekom“. Šiame Turkijos klube sezoną pradėjo Nenadas Čanakas. Rungtynės – lapkričio 14d., 19 val.