Europos rankinio čempionate liko lemiamos kovos dėl medalių ir olimpinio kelialapio

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
EHF nuotr.

Olimpiniai čempionai Prancūzijos rankininkai, pasaulio čempionai danai, Europos čempionų titulą ginantys švedai ir čempionato šeimininkė Vokietijos rinktinė – toks ketvertas stos į kovą Europos čempionato pusfinalyje. Lemiamose Europos čempionato rungtynėse kova virs ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapio į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes.

1 grupės nugalėtojais tapo Prancūzijos rankininkai. Prancūzai paskutiniame antro etapo ture 35:32 įveikė Vengrijos rinktinę ir išliko vieninteliai Europos čempionate dar nepatyrę pralaimėjimo. Tokijo olimpiniai čempionai antrame etape iškovojo visas penkias pergales ir su 10 taškų įtikinamai tapo grupės nugalėtojais.

Paskutinį kelialapį į pusfinalį iškovojo Vokietijos rankininkai. 20-ies tūkstančių žiūrovų palaikoma Vokietijos rinktinė paskutiniame ture 24:30 pralaimėjo Kroatijos komandai. Nepaisant pralaimėjimo, vokiečiams 2 vietą grupėje garantavo palankiai susiklosčiusios kitos grupės rungtynės. 5 taškus iškovoję vokiečiai tašku aplenkė Vengrijos, Austrijos ir Islandijos rinktines. Paguodos pergalę iškovoję kroatai su 3 taškais liko paskutinėje grupės vietoje.

EHF nuotr.

2 grupės nugalėtojais užtikrintai tapo dabartiniai pasaulio čempionai Danijos rankininkai. 8 taškus surinkę danai pirmą vietą grupėje užsitikrino dar prieš paskutinį turą. Lyderius tausojusi Danijos rinktinė jau nieko nelėmusiame paskutiniame ture 25:28 pralaimėjo slovėnams ir patyrė pirmą nesėkmę čempionate.

2 vietą grupėje ir kelialapį į pusfinalį iškovojo Europos čempionų titulą ginantys Švedijos rankininkai. 6 taškus surinkę švedai čempionate patyrė du pralaimėjimus kaimynams – minimaliu skirtumu 27:28 nusileido danams ir nieko nelėmusiame paskutiniame ture 23:33 patyrė triuškinamą pralaimėjimą norvegams. Švedijos rinktinė, pergalės tarpusavio rungtynėse dėka, aplenkė tiek pat taškų surinkusią Slovėnijos komandą. Toliau išsirikiavo Portugalijos (5 taškai), Norvegijos (4 tšk.) ir Nyderlandų (1 tšk.) rinktinės.

Penktadienį vyksiančiuose pusfinaliuose Prancūzijos rinktinė susitiks su Švedijos komanda, o Danijos rankininkai kovos su šeimininkais vokiečiais. Finalas ir kova dėl bronzos vyks sekmadienį.

Europos čempionate kovojama ir dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes. Vietas žaidynėse jau yra užsitikrinę olimpiados šeimininkai Prancūzijos rankininkai bei 2023 m. pasaulio čempionė Danijos rinktinė. Dar vieną bilietą į Paryžių užsitikrins aukštesnę vietą Europos čempionate užimsianti Vokietijos arba Švedijos rinktinė.

Pasidalinti