Europos ministrai ragina TOK šalinti Rusiją ir Baltarusiją iš visų sporto renginių

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Jurgita-Šiugždinienė (KTU nuotr.)

Už sportą atsakingi Europos ministrai išsiuntė laišką Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentui Thomasui Bachui siekdami pašalinti Rusiją ir Baltarusiją iš visų tarptautinių sporto turnyrų.

Europos ministrai laiške išreiškė susirūpinimą dėl tebesitęsiančio Rusijos karo prieš Ukrainą ir Baltarusijos paramos Vladimiro Putino režimui.

Dėl šių priežasčių TOK prezidentui buvo pakartotas reikalavimas pašalinti Rusiją ir Baltarusiją iš visų tarptautinių sporto renginių.

Laiške buvo pateikta citata iš olimpinės chartijos:

„Olimpizmo tikslas – sportu ugdyti harmoningą žmoniją siekiant sukurti taikią visuomenę, besirūpinančią žmogaus orumo saugojimu.“

Už sportą savo šalyse atsakingi ministrai, tarp kurių yra ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, pakvietė visas tarptautines sporto federacijas sekti šiuo principu.

Sporto federacijos ir renginių organizatoriai buvo paraginti nekviesti ir neleisti dalyvauti Rusijos bei Baltarusijos atletams tarptautiniuose turnyruose.

Pasak Europos ministrų, saugoti sporto integralumą ir užtikrinti dalyvių saugumą yra žmogiškoji pareiga. Jeigu to neįmanoma padaryti, federacijoms liepta griebtis visų įmanomų priemonių, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai rungtyniautų po neutralia vėliava ir nedėvėtų jokių savo šalies simbolių, spalvų, vėliavų ir negiedotų himnų.

Europos ministrai laiške užtikrino, kad tokioms priemonėms išreikš pilną palaikymą.

Savo poziciją Europos ministrai TOK pateikė jau tris kartus. Pirmi du laiškai dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos TOK buvo išsiųsti kovo 8 ir liepos 4 d.

Laišką pasirašiusių šalių ir jų atstovų sąrašas:

Pasidalinti