Europos lygoje – nepakankama „Liverpool“ pergalė, baudinių serija ir nenugalimieji „Bayer“

Jurgenas Klopas pergalingai baigė savo karjerą Europoje kaip Liverpulio komandos vyriausiasis treneris.

UEFA Europos lygos ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse „Liverpool“ Bergame 1:0 įveikė vietos „Atalanta“ futbolininkus, tačiau to buvo per mažai. Dėka pergalės 3:0 „Anfielde“, į turnyro pusfinalį keliauja italai.

Vienintelį įvartį 7-tą mačo minutę pelnė Mo Salah, kuris realizavo 11 metrų baudinį. Svečiai rungtynėse kamuolį kontroliavo 70 procentų laiko, o į varžovų vartų plotą atliko 5 smūgius. Bergamo futbolininkai atliko 2 smūgius.

„Atalanta“ pusfinalyje susitiks su Marselio ekipa. Prancūzai namuose 1:0 įveikė Lisabonos „Benfica“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 1:2 Portugalijoje. Vienintelį mačo įvartį po Pierre-Emericko Aubameyango perdavimo pelnė Faris Pemi Moumbagna.

Komandos pratęsime nieko įsimintino nesukūrė ir nugalėtoją lėmė 11 metrų baudinių serija. Visi 4 šeimininkų smūgiai buvo tikslūs, o „Benfica“ gretose Angelis Di Maria sukalė kamuolį į virpstą, o Antonio Silvos smūgiuotą kamuolį atrėmė Pau Lopezas.

Savo pasirodymą Europoje baigė ir kita Anglijos komanda. „West Ham“ namuose sužaidė 1:1 su nenugalimaisiais Lėverkuzeno „Bayer“. Pirmąsias rungtynes Vokietijoje Xabi Alonso auklėtiniai laimėjo 2:0.

Michailas Antonio jau 13-tą minutę įvarčiu pavertė Jaredo Boweno perdavimą. Rungtynių pabaigoje aktyvias šeimininkų pastangas išlyginti serijos rezultatą nubraukė Jeremie Frimpongas. Žaidėjas iš Nyderlandų uždarė serijos nugalėtojo klausimą ir išsaugojo nesugadintą komandos sezoną.

Vokietijos čempionų titulą jau užsitikrinusi „Bayer“ komanda šiame sezone nežino, kas yra pralaimėjimas. Nenugalimųjų serija prasitęsė iki 44-ių.

Alonso auklėtiniai pusfinalyje kovos su Romos futbolininkais, kurie ir antrą kartą įveikė „Milan“ ekipą. Išvykoje triumfavusi 1:0, Daniele De Rossi komanda namuose šventė pergalę 2:1.

Po Gianluca Mancini ir Paulo Dybala įvarčių aikštės šeimininkai pirmavo 2:0 dar neįpusėjus pirmam kėliniui. Sužaidus 30 minučių raudoną kortelę užsidirbo Romos komandos krašto gynėjas Zeki Celikas.

Milano futbolininkai visiškai perėmė rungtynių kontrolę. Kamuolį jie viso kontroliavo 64 proc. laiko, o link varžovų vartų atliko net 20 smūgių. Visa tai pavirto į vienintelį Matteo Gabbia įvartį 85-tą mačo minutę.