Europos čempionato atrankoje – užtikrinta lietuvių pergalė prieš grupės lyderes

LTU Basketball nuotr.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė po metų pertraukos pratęsė atranką į Europos čempionatą.

Ketvirtadienio vakarą Rimanto Grigo auklėtinės namuose 81:62 užtikrintai nugalėjo iki tol B grupėje karaliavusią Ukrainos rinktinę.

Dvikovoje Lietuvės užtikrinčiau kovojo dėl kamuolių (30:24) ir nuo baudų metimo linijos už varžoves surinko 14 daugiau taškų (23:9).

Rungtynių pradžioje šeimininkės greitai išsiveržė į priekį 23:10, tačiau tuomet ukrainietės spurtavo 13:0 ir išlygino rezultatą. Trečiojo kėlinio pradžioje varžovės smeigė tritaškį ir susikūrė rekordinę 8 taškų persvarą.

Bet tuomet lietuvės surengė spurtą 11:0 ir nuo to laiko savo persvarą tik didino, kol paskutinę atkarpą 5:0 susikrovusios Grigo auklėtinės likus 0,36 sek. susikrovė 19 taškų pranašumą.

Rezultatyviausia rinktinės gretose buvo lietuvių kapitonė Gintarė Petronytė, surinkusi dvigubą dublį (27 tšk. ir 12 atk. kam.), 20 tšk. pridėjo Laura Juškaitė.